Cezary Żak
ONS
Newsy

Cezary Żak w krótkim czasie zrzucił 30 kg. Zdradził co jadł na śniadanie i obiad. Każdemu to posmakuje!

Cezary Żak to aktor, którego trudno nie lubić. Sympatię fanów zaskarbił sobie rolami komediowymi w serialu „Ranczo” czy popularnym sitcomie „Miodowe lata”.
Aleksandra Jaworska
styczeń 31, 2021

Cezary Żak, kojarzony kiedyś z większym rozmiarem, od lat budzi podziw nową, szczupłą i zdrową sylwetką. Aktor zdecydował się na zmianę nawyków w codziennej diecie. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Cezary Żak - aktor teatralny, serialowy i filmowy

W teatrze zadebiutował 15 marca 1986 r. w sztuce Panna Tutli Putli Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawianej przez Wrocławski Teatr Współczesny. W 1993 roku otrzymał nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora. Grał także w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatrze Powszechnym w Warszawie. Przez kilka lat występował razem z Tadeuszem Drozdą, który jest jego bratem ciotecznym, w kabarecie "Drozda Show”. 

Przygoda Cezarego Żaka z telewizją

Zasłynął głównie za sprawą popularnego serialu TVP1 Klan, w którym wcielał się w postać szwagra Grażyny oraz sitcomu Polsatu Miodowe lata, w którym zagrał postać bardzo pomysłowego Karola Krawczyka. Razem z Arturem Barcisiem stworzyli komediowy duet, który gościł również na londyńskiej scenie The Logan Hall.

Zobacz także

Cezary Żak przeszedł na dietę ze względów zdrowotnych. Aktor zwierzył się jednemu z portali internetowych, że podczas wizyty u lekarza usłyszał, że ma nadciśnienie. Przestraszył się i stwierdził, że nie warto przez całe życie łykać pigułek i mieć chore serce. Po prostu trzeba zacząć dbać o siebie i zrzucić nadwagę.

Co jada Cezary Żak?

Aktor schudł 30 kg. Mówi, że ten sukces to nie sprawa żadnej cudownej diety, tylko racjonalnego odżywiania. Zbędnych kilogramów pozbywał się przez trzy lata, ucząc się jeść mniej i rozsądnie. Ponadto Żak przyznaje, że w tym czasie poznał swój organizm, jego potrzeby i przyzwyczajenia.

Odchudzanie rozpoczął od wydłużenia przerw między posiłkami. Postanowił, że będzie jadł trzy posiłki dziennie, bez przekąsek. Kolejnym etapem było wyeliminowanie niektórych produktów z jadłospisu. Na pierwszy ogień poszły ziemniaki i białe pieczywo.

Na śniadanie Cezary Żak zaczął wybierać ciemny chleb, a na obiad kaszę gryczaną lub ryż. Polubił kuchnię grecką: sałatki z fetą, niezbyt przetworzone mięso, a przede wszystkim owoce morza. Podczas diety jego menu wzbogaciło się również o dużą ilość warzyw.

Gdy zaczynał dietę, ważył 120 kg, teraz ok. 90. Prywatnie jest żonaty z aktorką Katarzyną Żak, którą poznał podczas obozu jeździeckiego w trakcie studiów. Zdarza się, że para dzieli się swoim szczęściem na Instagramie i trzeba przyznać, że obydwoje są obecnie w świetnej formie!

 

Komentarze