Cena faworków u Piotra Adamczyka zwala z nóg. Nawet Magda Gessler sprzedaje je taniej
ONS.pl, AdobeStock
Newsy

Cena faworków u Piotra Adamczyka zwala z nóg. Nawet Magda Gessler sprzedaje je taniej

W tym roku faworki wydają się towarem doprawdy luksusowym. Zaczęło się jak zwykle od Magdy Gessler. Teraz z kolei Piotr Adamczyk sprzedaje je za nieprawdopodobnie wysoką cenę.

Gdy myślicie o tłustym czwartku, z pewnością pierwsze, co przychodzi wam na myśl, to nadziewane marmoladą albo adwokatem pączki. Mimo tego oczywistego skojarzenia, nie są one wcale szczególnym rarytasem i można bez problemu kupić je w każdej cukierni i piekarni przez cały rok.

Inaczej jest jednak w przypadku faworków. Te łakocie dostępne są do kupienia praktycznie tylko w okresie karnawału i na tłusty czwartek, a przez resztę roku niedostępne - kto za nimi przepada i chciałby je jeść częściej, ten musi raczej samemu opanować przepis na chrust.

Dlatego nic dziwnego, że zainteresowanie faworkami jest tak duże o tej porze roku. Dobrze wiedzą o tym właściciele cukierni i kawiarni, którzy sprzedają teraz te pyszności. Czasami ich ceny są tak wysokie, że aż trudno w to uwierzyć. Sprawdźcie sami, ile trzeba zapłacić za paczkę faworków u Piotra Adamczyka.

Ile kosztują faworki u Piotra Adamczyka?

Pisaliśmy niedawno o cenach pączków i faworków u Magdy Gessler. Jeżeli myśleliście, że to już rekord, to grubo się pomyliliście. Dziennikarka „Faktu” wybrała się do restauracji „Stary dom”, której współwłaścicielem jest aktor Piotr Adamczyk, by spróbować faworków, które pojawiły się w ofercie lokalu. Raczej nie spodziewała się tego, ile przyjdzie jej zapłacić za tę przyjemność.

Okazało się, że jedno opakowanie faworków o wadze 200 g kosztuje aż 50 złotych. Można łatwo policzyć, że za kilogram tych łakoci trzeba by zapłacić 250 złotych. Dziennikarka „Faktu” wyliczyła, że to więcej, niż u Magdy Gessler. Słynna restauratorka swoje faworki sprzedaje po 90 zł za opakowanie 450 g, czyli 200 zł za kilogram. Czy rzeczywiście warto?

Zobacz także
Ile kalorii mają pączki, faworki i oponki? Sprawdźcie, zanim nadejdzie tłusty czwartek

Ile kalorii mają pączki, faworki i oponki? Sprawdźcie, zanim nadejdzie tłusty czwartek

Faworki z przepisu Tomasza Strzelczyka. Przed smażeniem robi z nimi 1 rzecz

Jak smakują faworki od Piotra Adamczyka?

Jak relacjonuje dziennikarka, obsługa lokalu zapewniła ją, że faworki są świeże i zapakowane krótko przed jej przyjściem. Szybko zabrała się więc za ocenę tych drogocennych łakoci. Przyznała, że widać, iż nie żałowano dobrych składników. Jak wiadomo, do faworków trzeba użyć dużo żółtek, by wyszły kruche - a te od Piotra Adamczyka dosłownie rozpadały się w dłoniach. 

Zauważyła też, że chrust ma ładny, żółty kolor i bąbelki (pojawiają się wtedy, gdy ciasto solidnie utłuczono wałkiem, a następnie rozwałkowano bardzo cienko - dokładnie tak, jak powinno się to robić). To również są oznaki faworków dobrej jakości, ale czy są warte aż 50 zł za małe opakowanie? Dziennikarka zwróciła uwagę na to, że niestety dość mocno czuć smalec, na którym smażono faworki, co nie wszystkim będzie odpowiadało. 

Źródło: fakt.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
ONS.pl
Newsy
Magda Gessler znowu podnosi ceny. Tym razem padło na jagodzianki. W sieci zawrzało 
Temat cen u Magdy Gessler rozpala do czerwoności Polaków już od lat. Nic dziwnego! Wydawać by się mogło, że już wyżej nie można, a jednak można. Tym razem na warsztat podwyżkowy poszły jagodzianki. 

Sezon na jagody w pełni. Któż z was oprze się słodkiej bułce z tymi owocami w środku? To przecież smak lata, smak dzieciństwa. Czasem jednak cena może sprawić, że będziecie się opierać mocniej...  Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler latem 2022?  Słynna restauratorka przyzwyczaiła już wszystkich do tego, że w jej restauracjach i cukierniach trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Można za to przygotować się na najwybitniejsze doznania smakowe i wysoką jakość. Czy tak jest również tym razem?  Słynne jagodzianki Magdy Gessler są wypełnione po brzegi owocami. Mało tego. Można wręcz powiedzieć, że owoce są w nich upchane. I nie sposób nie oddać im cukierniczych honorów, za smak, za wygląd, za składniki... i cenę.  W zeszłym roku jagodzianka u Magdy Gessler w cukierni  „Słodki Słony" kosztowała 18 złotych. W tym roku przyjdzie wam za nią zapłacić aż 23 zł. Musicie się zgodzić, że mimo wszystko całe 5 zł to duża podwyżka na jednej bułce z nadzieniem.  To chyba najdroższe jagodzianki w stolicy. Przeciętna cena jagodowej bułki z piekarni to około 6 zł. Jednakże to porównanie może wydawać się nie na miejscu, mając na względzie kunszt cukierniczy i składniki w jagodziance doświadczonej restauratorki. Dla rzetelnego porównania podajemy zatem, że w warszawskiej knajpie Piotra Adamczyka  „Stary Dom" kosztują one 15 zł.   Opinie dotyczące jagodzianek są podzielone  W sieci wrze. Opinie są jak zwykle różne. Jedni uważają, że są to jagodzianki prawdziwie wybitne, z dobrych składników, warte swojej ceny. I nawet nie myślą jeść ich gdzie indziej.  Inni nazywają je „jagodziankami grozy" i twierdzą, że kwota, jaką trzeba za nie zapłacić, jest nie do zaakceptowania. Słusznie...

gessler sklep
ONS, Ilonar2301/gotujmy.pl
Newsy
Ceny pączków u Magdy Gessler zwalają z nóg. Zapłacilibyście tyle za to małe co nieco?
Wszyscy kochają Tłusty Czwartek. Magda Gessler wprowadziła do swojej oferty w jednym ze swoich lokali karnawałowe smakołyki. Za te słodkości niestety trzeba będzie jednak słono zapłacić.

W Tłusty Czwartek każdy musi zjeść pączka.  Z tego też powodu Polacy z zapałem szukają miejsc, gdzie będą mogli kupić najsmaczniejsze pączki czy faworki. Wielu skusi się na słodkości, które oferuje jeden z lokali Magdy Gessler. Klienci na pewno zdziwią się ceną łakoci.  Tłusty Czwartek tuż tuż Jeden pączek to koszt 11 złotych. Oprócz bułek smażonych w głębokim tłuszczu, w sprzedaży można również dostać faworki, nazywane także chrustem. Tutaj cena za opakowanie 200 gramowe, wynosi 30 złotych.   Karnawał u Gessler U Fukiera , czyli jeden z lokali restauratorki i jedno z popularniejszych miejsc w Warszawie, wprowadził już w swojej ofercie słodycze karnawałowe. W sprzedaży pojawiły się faworki oraz pączki z różnymi nadzieniami m.in. z malinami, wiśniami, różą czy czekoladą. Jakość za odpowiednią cenę Za pyszne słodkości niestety będzie trzeba u Gessler słono zapłacić. Cena jak przyznała gwiazda, nie wzięła się znikąd. Restauratorka mówiła niejednokrotnie, że ceny sprzedawanych przez nią produktów, są jednoznaczne z ich jakością. W tej kwestii gwiazda przykłada ogromną uwagę. Ze względu na ten aspekt, można mieć pewność, że łakocie będą smakowite i warte swojej ceny. Rozmaitości w ofercie Oprócz tradycyjnych pączków, w ofercie można także znaleźć faworki, przez niektórych nazywane chrustem. Ten przysmak ma również swoją cenę, ale jak to mówią: za jakość się płaci. Z tego też względu gwiazda Kuchennych rewolucji  była niejednokrotnie krytykowana, iż produkty przez nią oferowane są droższe niż w innych cukierniach bądź restauracjach. Gessler niezmiennie na pytania o cenę odpowiada, że chodzi o wysoką jakość produktów,...

Magda Gessler sprzedaje sernik za 94 zł za kilogram. Restauratorka pokazała cennik śiwątecznych wypieków
ONS.pl, Adobe Stock
Newsy
Magda Gessler sprzedaje sernik za 94 zł za 1 kg. Restauratorka pokazała cennik świątecznych wypieków
Niedługo staniemy przed corocznym dylematem: gotować i piec samemu czy kupić gotowe? Zawartość naszych portfeli w tym roku pokazuje, że decyzja w tym roku może być trudniejsza niż kiedykolwiek.

Tegoroczne święta nie będą należały do najtańszych. Sami widzicie, że w sklepach ceny rosną szybkiej niż kiedykolwiek. Dalsze wzrosty zapowiadają politycy partii rządzącej, a za nimi producenci żywności, restauratorzy i handlowcy. Pierwsze publikowane cenniki świątecznych cateringów pokazują, że gotowa żywność kupowana na święta będzie droższa niż sądziliśmy. Kupować na święta gotowe czy piec samemu? Ceny wypieków w cukierniach szokują. Te u Magdy Gessler w kawiarni „Słodko słony” przebijają jednak większość stołecznych stawek. Za 1 kilogram sernika trzeba w jej cukierni zapłacić aż 94 zł. Restauratorka opublikowała na stronie cukierni tegoroczny cennik świątecznych ciast. Menu jest krótsze niż w poprzednich latach, za to ceny zdecydowanie wyższe. Wzrosty cen znacznie przewyższają liczby, które publikuje Główny Urząd Statystyczny komunikując średni poziom inflacji. Czy to oznacza, że cukiernicy podnoszą ceny bardziej niż muszą? Być może poziom cen gotowych wypieków zmusi część organizatorek rodzinnych wigilii do samodzielnego pieczenia świątecznych ciast. Ceny pozostałych wypieków Magdy Gessler Oto dokładne ceny niektórych smakołyków z cukierni „Słodko Słony” ze znakiem jakości Magdy Gessler. Zwróćcie uwagę, że ceny nie wszystkich wypieków odnoszą się do 1 kilograma... Baba drożdżowa 0,7 kg - 60 zł Strudel malinowy 0,6 kg- 60 zł Piernik świąteczny 0,85 kg - 80 zł Makowiec 1 kg - 130 zł Tort Piernikowy 2,5 kg - 350 zł Tort Makowy 3 kg - 350 zł Przed świętami zeszłego roku, w środku pandemii, jeden z warszawskich lokali Magdy Gessler, „Słodko Słony”, z kawiarni i cukierni przekształcił się w sklep. Restauratorka zwracała wówczas uwagę, że...

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
ONS.pl
Newsy
Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
Magda Gessler ceni swoją pracę, dlatego taka cena jagodzianek nie powinna nikogo dziwić!

Kto ogląda „Kuchenne rewolucje” ten dobrze wie, że Magda Gessler stawia na jakość składników. U niej nie można gotować byle czego! Właścicielom ratowanych restauracji zawsze każe wyrzucić mrożone produkty, mieszanki przypraw pełne chemii oraz tanie sosy. Wszystko musi być naturalne i dobrej jakości. Dokładnie tak samo jest w restauracjach Magdy Gessler, która nie wyobraża sobie gotowania na tanich zamiennikach. Ale w końcu jakość musi iść w parze z ceną ! Drogocenne jagodzianki Magdy Gessler Bardzo krótki sezon na jagody nie może się obyć bez smacznych jagodzianek! Latem znajdziecie te pyszne bułeczki w każdej cukierni i możecie też przygotować je sami. Nie każdy jest mistrzem wypieków lub po prostu nie ma na to czasu, więc część ludzi decyduje się na kupno gotowych jagodzianek. Jeśli wybieracie się w tym celu do cukierni Magdy Gessler „Słodki Słony”, to lepiej przygotujcie się na większe wydatki! Cena jednej jagodzianki u Magdy Gessler wynosi bowiem aż 18 złotych! Trudno poprzestać na jednej, więc łatwo można sobie policzyć, że taki deser dla całej rodziny będzie kosztował ponad 100 złotych. Czy rzeczywiście jagodzianki Gessler są warte takiej ceny?         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Słodki Słony (@slodki_slony) Klienci kupujący w cukierni „Słodki Słony” zauważają, że słodkie bułki pełne są pysznego nadzienia i raczej nie żałują wydanych pieniędzy. Zresztą wysokie ceny w cukierniach na Mokotowie to norma – w innych miejscach za jagodzianki trzeba zapłacić niewiele mniej, bo 14 złotych. 10...