Były kucharz Magdy Gessler oskarżony o zabójstwo. Pracował w jednej z jej restauracji
Pixabay
Newsy

Były kucharz oskarżony o zabójstwo. Pracował u znanej restauratorki

W mediach pojawiła się ostatnio szokująca informacja na temat jednego z byłych kucharzy znanej restauratorki. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo. Wcześniej był już karany i odsiadywał wyrok w więzieniu.

Tomasz B. był ponoć jednym z najlepszych kucharzy znanej gwiazdy telewizyjnych show. Mężczyzna prawdopodobnie nieprędko - jeśli w ogóle - wróci do pracy w zawodzie, ponieważ właśnie został oskarżony o zabójstwo. Tomasz B. przyznał się do winy i stanie wkrótce przed sądem. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Były kucharz zabił człowieka

Do tragicznych wydarzeń doszło w sylwestrową noc, którą Tomasz B. spędził w towarzystwie dwóch kolegów – Pawła Z. i Dariusza K. Feralnego wieczoru Tomasz i Dariusz się ze sobą pokłócili. W wyniku awantury Dariusz K. zginął z rąk swojego kolegi. Rodzina Dariusza K. zaniepokojona tym, że mężczyzna nie wrócił do domu, postanowiła wynająć detektywa. Ten odkrył, że mężczyzna został zamordowany. Sprawą zajął się Wydział Terroru Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także
Ostra reakcja restauratorów na tzw. paragony grozy. "Ludzie najwyraźniej nie umieją czytać menu"

Ostra reakcja restauratorów na tzw. paragony grozy: „Ludzie najwyraźniej nie umieją czytać menu"

Szczepienia na koronawirusa w McDonald’s? Popularna sieć łączy siły z Sanepidem

Szczepienia na koronawirusa w McDonald’s? Popularna sieć łączy siły z sanepidem

Zginął w wyniku ostrych ran kłutych

Jak wynika z ustaleń biegłych, Dariusz K. zginął w wyniku ran zadanych ostrym nożem. W sylwestrową noc pokłócił się z Tomaszem B., w wyniku czego ten zabił go przy użyciu noża.

Tomasz B. ugodził Dariusza K. w twarz i klatkę piersiową. Policjanci ustalili, że mężczyzna próbował się bronić, ponieważ kolejne obrażenia odkryto na jego dłoniach. Wyniki obdukcji ujawniły, że miał też połamane żebra, łopatki i kość biodrową a także doznał silnych uszkodzeń organów wewnętrznych, m.in. wątroby i płuc. Dariusz K., jak wynika z ustaleń śledczych, zginął w wyniku ciosu zadanego nożem w szyję.

Gdzie znajdował się trzeci z mężczyzn – Paweł K.? Okazuje się, że spał, nie wiedząc, że w jego mieszkaniu rozgrywa się prawdziwy dramat. Gdy się obudził pomógł Tomaszowi B. w ukryciu zwłok. Mężczyźni zawinęli ciało w dywan i w folię malarską a następnie przewieźli zwłoki Dariusza K. specjalnie do tego kupionym samochodem do lasu. Następnie celowo uszkodzili auto i oddali je na złom. Pojazd w krótkim czasie trafił do prokuratury.

Były kucharz był już wcześniej karany

To nie pierwszy zatarg z prawem, jaki ma na koncie były kucharz – Tomasz B.

Prokurator oskarżył Tomasza B. o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, w warunkach powrotu do przestępstwa, ponieważ oskarżony był karany sądownie za umyślne przestępstwo podobne i odbywał karę pozbawienia wolności - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak się łatwo domyślić, Tomasz B. nie wróci już do pracy w jednej z najlepszych restauracji w Polsce - ani pewnie w żadnej innej knajpie. Mężczyznę czeka teraz sprawa w sądzie.

Źródło: haps.pl, o2.pl

Mężczyzna celowo podpalił market. „Obserwował akcję gaśniczą i nagrywał jej przebieg”
Facebook/PanoramaKutna.pl
Newsy
Mężczyzna celowo podpalił sklep spożywczy. „Obserwował akcję gaśniczą i nagrywał jej przebieg”
Szokujące doniesienia z Kutna. 30-letni mężczyzna celowo podpalił sklep spożywczy a następnie jak gdyby nigdy nic nagrywał wszystko na wideo.

W Kutnie doszło ostatnio do bulwersującego zdarzenia. 30-letni mężczyzna celowo podpalił jeden z tamtejszych supermarketów , a następnie przyglądał się całej akcji i nagrywał ją na wideo. Sprawca zdarzenia został aresztowany i już wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Podpalił supermarket Pewien 30-latek z Kutna odpowie już wkrótce przed sądem na zarzut „sprowadzenia pożaru, który zagrażał mieniu w wielkich rozmiarach". Mężczyzna celowo podpalił jeden z tamtejszych supermarketów, a następnie obserwował jak strażacy gaszą pożar. To jednak nie koniec tupetu podpalacza. Mężczyzna postanowił opublikować swoje filmiki internecie. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w markecie przy ul. Łęczyckiej w Kutnie. Jak wynika z ustaleń policji, sprawca zdarzenia w Kutnie był tylko przejazdem i zatrzymał się na noc w jednym z tamtejszych hoteli. Jak ustalono, mężczyzna był obecny w miejscu pożaru, obserwował akcję gaśniczą i nagrywał jej przebieg. Następnie udostępniał nagrania w sieci. Oferował także pomoc w ustaleniu sprawców, początkowo wskazując na innych mężczyzn - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. W wyniku pożaru spłonął towar i całe wyposażenie obiektu. Straty oszacowano na około 3 miliony złotych. W trakcie pożaru, spaleniu uległ podwieszany sufit w markecie, który spadł na półki i wyposażenie lokalu. Wiadomo, że na szczęście nikt nie został poszkodowany i nie ma osób rannych – powiedział portalowi PanoramaKutna.pl, mł. asp. Radosław Topólniak z PSP w Kutnie. Właściciele sklepu podziękowali policji za tak szybkie namierzenie sprawcy. Okazało się, że padliśmy ofiarą podpalacza, który celowo zaprószył ogień i prawdopodobnie nie był to jego...

Poszły na grzyby i spotkało je coś strasznego! Nie chodźcie same do lasu - apeluje policja
AdobeStock
Newsy
Poszły na grzyby i spotkało je coś strasznego! „Nie chodźcie same do lasu” - apeluje policja
Zbierając grzyby zwykle nie rozglądamy się dookoła, patrzymy pod nogi, żeby nie przegapić najlepszych okazów. Czasem, gdy wreszcie podniesiemy wzrok, może nas spotkać niemiła niespodzianka. Oby jak najrzadziej!

Spacerowanie po odludnych czy zalesionych terenach, może być niebezpieczne. Dobrze, jeśli spotkanie będzie jedynie nieprzyjemne i skończy się wyłącznie na strachu, jak w przypadku kobiet z okolic Tarnobrzega. Pamiętając o swoim bezpieczeństwie, warto do lasu wypuszczać się całą grupą. Pilnujcie też, żeby nie chodziły tam dzieci bez opieki. Policja apeluje: ,,nie wybierajcie się do lasu w pojedynkę. Dotyczy to zwłaszcza kobiet i dzieci”. Był ubrany tylko w karnawałową maskę Dwie kobiety z Podkarpacia zbierające grzyby , zdenerwowane zadzwoniły na policję. Zgłosiły, że w lesie spotkały ekshibicjonistę. Mężczyzna był kompletnie nagi i miał na sobie jedynie maskę. Golas mocno przestraszył grzybiarki i przepędził je z lasu. Po przyjeździe na miejsce, policja przeszukała teren, ale nie znalazła napastnika, a panie nie były w stanie nawet w przybliżeniu opisać jego wyglądu. Na szczęście, goły mężczyzna nie wyrządził kobietom żadnej krzywdy. Skończyło się tylko na strachu i niesmaku po uczestnictwie w tak obscenicznym wydarzeniu. Policja apeluje jednak do wszystkich, aby nie wybierali się do lasu w pojedynkę i szczególnie uczula na to panie. Jak zachować się, gdy spotkamy ekshibicjonistę? Seksuolodzy uspokajają, że osoby obnażające się w miejscach publicznych, z reguły nie posuwają się do czynnej napaści fizycznej czy gwałtu. Zależy im na wywołaniu przerażenia. Unikają dużych skupisk ludzi, poruszają się po odosobnionych terenach, chętnie wywołują szok i strach u samotnie spacerujących kobiet. Najlepsza reakcją na golasa biegnącego z przeciwka jest... brak reakcji. Ponieważ zależy mu na wystraszeniu przechodnia, chce być zauważony i zwyzywany, więc gdy uciekamy przed nim z krzykiem, stajemy się spełnieniem jego fantazji seksualnych. Dlatego należy go zignorować i szybko oddalić się, a o zdarzeniu...

Sad jabłkowy
ZoomTeam/Adobe Stock
Newsy
Chcieli nazbierać jabłek w sadzie i wydarzyła się ogromna tragedia. Kolega myśliwego przyznał się do winy. Jedna osoba nie żyje
To polowanie skończyło się tragicznie. Myśliwy usłyszał zarzuty, po tym jak śmiertelnie postrzelił ucznia zbierającego jabłka w sadzie.

Szok! To wydarzenie zelektryzowało ostatnio całą Lubelszczyznę. W Kluczkowicach nieopodal Opola Lubelskiego kilka dni temu miały miejsce dantejskie sceny. Ofiarą tragicznego postrzału stał się 16-letni uczeń z Kazachstanu – Imanali N., który zbierał jabłka w szkolnym sadzie przy Technikum Ogrodniczym. Podczas gdy chłopak schylał się pod jabłoń, został śmiertelnie postrzelony z broni myśliwskiej przez Dariusza Ch. (51 l.), myśliwego zrzeszonego w lokalnym kole łowieckim. 51-letni mężczyzna za nic miał fakt, że sad nie był miejscem wyznaczonym do legalnych polowań. Do tragedii by nie doszło, gdyby nie fakt, że myśliwi z okolic Opola Lubelskiego już dawno upodobali sobie to miejsce na łowy. Tutejsi tropiciele zwierzyny łownej już wcześniej polowali w tym miejscu na dziki. Zwierzęta były wabione do sadu z kolei przez dojrzewające pod drzewami jabłka. Sprawca tragedii nie przyznaje się do zarzuconej winy. Złożył obszerne wyjaśnienia policji. Zarzuty otrzymał także jego 41-letni kolega, który nie udzielił pomocy poszkodowanemu i utrudniał przeprowadzenie postępowania. Sprawa swój dalszy ciąg znajdzie w prokuraturze i w sądzie. Źródła: tvn24.pl, se.pl

Kupił w Tesco schab na kotlety. Obrzydliwe, co zobaczył w środku
Adobe Stock
Newsy
Kupił w Tesco schab na kotlety. Obrzydliwe, co zobaczył w środku
Kończy się powoli historia supermarketów Tesco w naszym kraju. Będą one zapamiętane nie tylko z cenowych okazji, ale i z wpadek, takich jak sprzedawanie klientom zepsutego jedzenia...

Całe zajście miało miejsce ładnych kilka lat temu. Pewnemu klientowi Tesco zamarzyły się wówczas przepyszne kotlety schabowe. Po zakupie mięsa w supermarkecie, mężczyzna wrócił do domu i przystąpił do przygotowania swojego obiadu. Co zobaczył klient Tesco podczas krojenia kupionego mięsa? Podczas krojenia mięsa. oczom mężczyzny ukazał się naprawdę paskudny widok. Z wnętrza schabu wypłynęła okropna, szara, gęsta maź. Zszokowanemu mężczyźnie nie pozostało nic innego. jak zapakować schab w oryginalną folię i pędem ruszyć do sklepu z reklamacją. Nie można dziwić się oburzeniu klienta Tesco, który słusznie zauważył, że tego typu wydarzenia nie powinny mieć miejsca. Do sprzedaży w sklepach spożywczych. dopuszcza się tylko dokładnie przebadane mięso przez weterynarzy. W tym przypadku mężczyzna mógł mówić o naprawdę dużym pechu. Sanitarne służby zanotowały nomen omen. sporych rozmiarów przeoczenie. Jak potoczyła się historia obrzydliwego schabu z Tesco? Zapewnienie kasjerów o tym, że to pierwszy taki przypadek. w niczym nie pomogły. Rozsierdzony klient stanowczo domagał się zwrotu kosztów zakupu. Skąd wzięła się paskudna substancja w mięsie? Domysłów nie brakowało. Według słów poszkodowanego klienta, mogło być to coś w rodzaju ropnia, wrzodu, czy też cysty pełnej okropnej ropy. Co ważne, feralny kawałek schabu posiadał w dniu zakupu odpowiedni termin ważności. Według zapewnień obsługi sklepu Tesco, w przypadku tego mięsa, nie został także przerwany tzw. ciąg chłodniczy. Po pyskówce z ochroną i kierowniczką sklepu na temat kwestii filmowania całego zajścia, mężczyźnie polecono odniesienie trefnego schabu do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Klient był jednak nieugięty i do końca walczył o to, by kierowniczka supermarketu na...