Bony dla zaszczepionych sprzedawców. Tak sieci handlowe namawiają na szczepienia
Adobe Stock
Newsy

Bony dla zaszczepionych sprzedawców. Tak sieci handlowe namawiają na szczepienia

Szczepienia wśród wielu osób wywołują mieszane uczucia i nie zawsze zachęcają do podjęcia takiego kroku. Jedna z sieci sklepów spożywczych by skutecznie namówić swoich pracowników do zaszczepienia, postanowiła wprowadzić specjalne bony.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 18, 2021

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze. Liczby zachorowań wahają się okresowo, a wraz z nimi pojawiają się kolejne obostrzenia. Mają one na celu zminimalizować ilość zakażeń. Jednak największą nadzieją na powrót do normalności są szczepienia. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Kontrowersyjne szczepienia na Covid

Proces szczepienia trwa od końca ubiegłego roku. Pod koniec grudnia zaszczepiły się już pierwsze osoby przeciwko koronawirusowi. Ten przebieg trwa nadal, a rejestrować można się według rocznika. Dostępne szczepionki wywołują wśród społeczności dość mieszane uczucia, a w szczególności ze względu na opinie czy skutki, jakie mogą pojawić się po zaszczepieniu. To właśnie one powstrzymują część osób przed podjęciem tego kroku. Należy jednak przyznać, że szczepionki zostały przebadane i wpuszczone do ogólnego obiegu, co jest dowodem o ich jakości.

Zobacz także

Ratunek w szczepionkach 

Pandemia trwa już od przeszło pół roku. W tym czasie pojawiło się kilka fal, a także kolejne mutacje koronawirusa. Nie stworzono jeszcze leku, by skutecznie leczyć z tego zakażenia. Jedyną opcją na wygaszenie panującego wirusa są szczepionki.

Bony dla zaszczepionych

Nie wszyscy ludzie są przychylni szczepionkom i podchodzą do nich z pewnym dystansem, dlatego szczepienia idą w nieco wolnym tempie. Aby przyspieszyć cały proces, a także zachęcić jak największą liczbę osób, jedna z popularnych niemieckich sieci sklepów spożywczych postanowiła ich do tego namówić. Koncern Edeka Nord przyzna swoim zatrudnionym pracownikom odpowiednie bony zakupowe o wartości 50 euro, które będą w swoim rodzaju podziękowaniem za przyjęcie szczepionki. To nieco kontrowersyjny pomysł zachęcania, aczkolwiek z pewnością skuteczny. 

Sytuacja pandemiczna w Polsce

W związku z trzecią falą koronawirusa, która przeszła w marcu i miała swój szczyt pod koniec miesiąca, rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Miesiąc temu można było obserwować rekordowe liczby zakażeń oraz zgonów od samego początku pandemii. To dość przerażający widok, nic więc dziwnego, iż podjęto decyzję o ponownym lockdownie. Nowe zasady wprowadzono już 27 marca. Miały obowiązywać do 9 kwietnia, aczkolwiek rząd po konsultacji z ekspertami przedłużał je sukcesywnie. Obecne wytyczne będą obowiązywać do 3 maja. O dalszych krokach społeczeństwo będzie informowane na bieżąco. Na razie rząd postanowił otworzyć żłobki oraz przedszkola. Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian.

Czytaj także:

Komentarze