Biedronka przekaże 10 milionów złotych na uchodźców. Dostaną m.in. bony na zakupy
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Biedronka przekaże 10 milionów złotych na uchodźców z Ukrainy. Dostaną m.in. bony na zakupy

Biedronka zaoferowała pomoc ukraińskim uchodźcom. Sieć zdecydowała się na wyjątkowo hojny gest.

Na Ukrainie nadal ma miejsce rosyjska agresja. Każda wojna to nie tylko konflikt militarny, ale też śmierć i pogorszenie jakości życia tysięcy niewinnych ludzi.

Od początku wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej do naszego kraju przyjechało już ponad 350 tys. uchodźców z Ukrainy. To głównie kobiety i dzieci, którzy przybyli do Polski, aby znaleźć w niej bezpieczne schronienie. Większość z nich nie wzięła ze sobą większego bagażu i tak naprawdę nie ma nic, a w naszym kraju będzie musiało zacząć wszystko do nowa.

Właśnie z myślą o takich osobach Biedronka i Fundacja Biedronki, uruchomiły specjalny program pomocy, w ramach którego potrzebujący dostaną produkty pierwszej potrzeby, takie jak żywność i środki czystości.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Biedronka pomoże uchodźcom z Ukrainy

Sieć sklepów Biedronka poinformowała, że zamierza przeznaczyć 5 mln zł na dostarczenie uchodźcom z Ukrainy niezbędnej żywności, środków higieny i czystości.

Będą to głownie produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak:

  • woda
  • chrupkie pieczywo
  • zupy instant
  • puszki mięsne
  • kawa i herbata
  • mleko w proszku dla dzieci
  • kaszki i musy
  • kosmetyki
  • środki czystości

Biedronkę będą wspierać organizacje pożytku publicznego, m.in. z Caritas i Polski Czerwony Krzyż, które będą przekazywały produkty tym, którzy tego potrzebują.

To pomoc celowa, która trafi nie tylko na wschodnią granicę, ale też do innych miejsc, w których przebywają uchodźcy.

Zobacz także
Śledzie w Biedronce nawet 60% taniej. Do tego makrela za 16 zł/kg i tani filet z dorsza

Biedronka wyprzedaje śledzie. Kupcie 2 opakowania. Drugie dostaniecie 50% taniej

Biedronka wycofała ze wszystkich sklepów jajka "trójki". Oto dlaczego nie powinno się ich kupować.

Biedronka wycofała ze wszystkich sklepów jajka „trójki". Oto dlaczego nie powinno się ich kupować

Jak informuje portal spożywczy, koszty logistyczne związane z dostawami produktów również będą po stronie sieci Biedronka:

- Głęboko wierzymy, że pokój, wolność i demokracja to niezbywalne prawa Ukrainy. Ale chcemy też pomóc – szybko i skutecznie. W tym celu uruchamiamy program pomocowy na niespotykaną skalę oraz upraszczamy nasze procedury, wierząc, że przyniosą one realny skutek i trafią do najbardziej potrzebujących wsparcia – powiedział Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Fundacja Biedronki także włącza się w pomoc

Na podobny krok – przekazanie 5 milionów złotych – zdecydowała się także fundacja Biedronki. Pomocą objęci zostaną uchodźcy, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji - nie  mają w Polsce ani rodziny, ani przyjaciół. Dostaną oni m.in. specjalne bony na zakupy:

- We wsparciu uchodźców ważne jest to, by trwało ono dłużej, nie tylko w momencie przekraczania granicy. Rodziny, które przybywają do Polski, w tym pierwszym okresie muszą znaleźć lokum, ale też mieć co jeść za miesiąc czy dwa. Fundacja skupi się właśnie na takich formach wsparcia, które zabezpieczać będą podstawowe potrzeby uchodźców w dłuższej perspektywie – szczególnie tych osób, które w naszym kraju nie mają bliskich. Kwota 5 mln złotych pozwoli nam pomóc wielu Ukraińcom, którzy znaleźli swój tymczasowy dom w Polsce – wyjaśniła Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Źródło: portalspozywczy.pl

Wojna na Ukrainie doprowadzi do zniesienia zakazu handlu w niedziele? NSZZ „Solidarność”: „To zarabianie na tragedii Ukraińców”
AdobeStock
Newsy
Wojna na Ukrainie przywróci handel w niedziele? „Solidarność”: „To zarabianie na tragedii Ukraińców”
Czy wszystkie sklepy spożywcze powinny być otwarte w niedziele? Zdaniem NSZZ „Solidarność”, zakaz handlu powinien zostać utrzymany. Dlaczego?

Wojna na Ukrainie doprowadziła do napływu wielkiej fali uchodźców. Do Polski przybyło ich już prawie 1,8 miliona. Jak wynika z prognoz, atak Rosji na Ukrainę może doprowadzić do przybycia na Zachód nawet 5 mln uchodźców, wśród których najwięcej jest kobiet i dzieci. Tuż po wybuchu wojny i napływu Ukraińców do Polski, Polacy ruszyli z wielką akcją pomocy swoim sąsiadom. Jak podaje „Super Express", aż 75 proc. Polaków zaangażowanych jest - lub było - w pomoc dla uciekinierów z Ukrainy: - To nie tylko relacja sąsiedzka, ale już braterska - skomentował na łamach „Super Expressu" politolog prof. Kazimierz Kik. Zdaniem eksperta, tak wysoki odsetek pomagających „to coś, co w takiej skali nigdzie indziej się nie zdarza, to coś absolutnie niepowtarzalnego". Czy wojna na Ukrainie doprowadzi do zniesienia zakazu handlu? Tuż po tym, jak do Polski zaczęli napływać uchodźcy z Ukrainy, wiele polskich firm i przedsiębiorstw zaczęło się włączać w pomoc. Przykładowo Biedronka na dzień dobry przekazała na ten cel aż 10 milionów złotych. Zaoferowała też uchodźcom pracę i pomoc w znalezieniu mieszkania. Sieć otworzyła również w niedziele swoje przygraniczne sklepy i obniżyła ceny ok. 50 produktów pierwszej potrzeby, w tym żywności dla dzieci i pieczywa, w 43 placówkach przy granicy z Ukrainą. Poza Biedronką otworzył się także Lidl, Auchan i Aldi, w celu udzielenia wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Ostatnio coraz głośniej mówi się o możliwym otworzeniu w niedziele wszystkich sklepów – aby uchodźcy nie musieli czekać z zakupami do poniedziałku i mogli w każdej chwili zaspokoić swoje najpilniejsze potrzeby. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chce, żeby sklepy te mogły się...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce. Klienci zobaczą pewien komunikat
Robicie zakupy w Biedronce? Nie zdziwcie się, gdy zobaczycie przy kasie taki komunikat.

Sieć sklepów Biedronka rozszerza akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Z myślą o nich dodała w kasach samoobsługowych nową opcję, która umożliwia przekazanie im środków finansowych. Poznajcie szczegóły tej akcji. Biedronka na rzecz Ukraińców Od wybuchu wojny na Ukrainie i przybycia do naszego kraju fali uchodźców, Biedronka bierze czynny udział w pomocy osobom poszkodowanym w wyniku tego konfliktu. Pisaliśmy, że popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. Chodzi o bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka poinformowała też, że pracuje obecnie nad specjalną, uproszczoną ścieżką zatrudniania członków rodzin pracowników oraz dodatkowym wsparciem dla ukraińskich kolegów i koleżanek. Ponadto, przekazała też na ten cel 10 milionów złotych oraz obniżyła ceny ok. 50 produktów w 43 swoich sklepach przy granicy z Ukrainą. Teraz zdecydowała się na kolejną formę pomocy. Przeczytajcie. Nowa opcja przy kasie samoobsługowej w Biedronce Od teraz klienci sklepów Biedronka, którzy korzystają z samoobsługowych kas, mogą podczas robienia zakupów przekazać środki finansowe uchodźcom. Opcja dostępna jest zarówno podczas płacenia w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych: - Zachęcamy do wsparcia Ukrainy dowolną kwotą. Aby wskazać kwotę, wciśnij przycisk "Wyszukaj po nazwie lub wprowadź kod" i następnie wybierz flagę Ukrainy - czytamy w komunikacie, który wyświetla się klientowi na ekranie. Po kliknięciu na flagę Ukrainy, klient może wybrać konkretną kwotę – 1 zł lub wielokrotność tej kwoty. Jeżeli zwykle płacicie za zakupy w tradycyjnej kasie, wystarczy, że powiecie kasjerowi, że chcecie przekazać pieniądze na pomoc Ukrainie i podacie dokładną...

Piękny gest ze strony Biedronki. Wspomoże finansowo swoich pracowników z Ukrainy
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Piękny gest ze strony Biedronki. Wspomoże finansowo swoich pracowników z Ukrainy
Coraz więcej polskich sklepów spożywczych i producentów żywności, przyłącza się do pomocy Ukrainie. Na niezwykle piękny gest zdecydowała się między innymi Biedronka. Przeczytajcie.

Wojna rosyjsko-ukraińska trwa. W związku z licznymi bombardowaniami na terenie naszego wschodniego sąsiada, wielu obywateli tego kraju zaczęło uciekać do Polski. Uchodźcy znaleźli się w naprawdę trudnej sytuacji. Wielu z nich nie ma niczego – opuszczając swój kraj zabrali jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – gotówkę, leki i trochę ubrań. Wielu z nich musi zacząć wszystko od nowa w Polsce. Jak to zrobić nie mając praktycznie nic? To z pewnością nie będzie łatwe, jednak wszystko jest możliwe biorąc pod uwagę to, jak bardzo Polacy zaangażowali się w pomoc swoim wschodnim sąsiadom. Od początku wojny, do Polski przybyło już grubo ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Od lat w całym naszym kraju na stałe mieszka ich ponad milion. Znaleźli oni zatrudnienie w polskich sklepach, hotelach i innych miejscach usługowych. Pracują m.in. w Biedronce. Popularna sieć sklepów zaoferowała pomoc swoim ukraińskim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę. To bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Biedronka wspiera pracowników z Ukrainy W całym naszym kraju w Biedronce pracuje 1800 osób pochodzenia ukraińskiego. Dostaną oni wkrótce od sieci 1000 zł wsparcia finansowego. Jak donosi portal spożywczy: - Bezzwrotne zapomogi losowe będą wypłacane w ramach programu „Możesz liczyć na Biedronkę”, po złożeniu przez pracownika wniosku przez stronę dlanaswjm.pl w szybkiej i uproszczonej procedurze. Pierwsze wypłaty w ramach tego programu trafią do beneficjentów już w przyszłym tygodniu - poinformowano. Informację tę potwierdził Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka: - W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym...

Lidl przekaże Ukrainie produkty za milion złotych
AdobeStock/AdobeStock
Newsy
Lidl przekaże Ukrainie produkty za milion złotych. Zatrudni też uchodźców i pomoże im znaleźć mieszkanie
W obliczu rosyjskiej napaści i agresji wymierzonej w Ukrainę, sieć sklepów Lidl przyłączyła się do pomocy uchodźcom. Przeczytajcie.

Za naszą wschodnią granicą trwa obecnie wojna. W dniu 24 lutego o godzinie 3:45 nad ranem, prezydent Rosji Władimir Putin zdecydował o rozpoczęciu działań wojennych na Ukrainie. Mimo iż wielu obywateli Ukrainy postanowiło pozostać w swoich domach i bronić swojego kraju, część z nich – głównie kobiety i dzieci – ruszyła w stronę polskiej granicy. Na chwilę obecną do Polski przyjechało już ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Swoją pomoc zaoferowało im wielu Polaków, polskich organizacji pomocowych, polskich firm, a także wielkie sieci spożywcze takie jak m.in. Lidl. Lidl przekazuje milion złotych dla Ukraińców Popularna sieć sklepów Lidl poinformowała, że przekaże pomoc produktową o wartości ponad miliona zł na akcje prowadzone przez Caritas i PAH: - Lidl Polska przekazuje ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz rodzin, kobiet i dzieci doświadczających kryzysu uchodźczego koordynowanych przez Caritas Polska oraz Polską Akcję Humanitarną. Wybraliśmy działanie poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów – poinformowała rzeczniczka firmy, Aleksandra Robaszkiewicz. Sieć udzieli pomocy psychologicznej Ukraińcom Lidl zdecydował się też udzielić uchodźcom pomocy psychologicznej: - Z myślą o naszych pracownikach w 2020 roku uruchomiliśmy Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z profesjonalnej, poufnej, bezpłatnej pomocy udzielanej przez wykwalifikowanych psychologów, prawników lub doradców finansowych. W związku z obecną sytuacją na Ukrainie dla pracowników narodowości ukraińskiej przebywających w Polsce został...