Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia. Do której można teraz zrobić zakupy?
Adobe Stock
Newsy

Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia. Do której można teraz zrobić zakupy?

Święta wielkanocne za pasem, a rząd ze względu na rosnącą liczbę zakażeń wprowadził nowe obostrzenia. Dyskonty spożywcze wychodzą na przeciw potrzebom klientów i zmieniają godziny otwarcia.

Trwająca pandemia koronawirusa zdecydowanie nie sprzyja przygotowaniom świątecznym, szczególnie kiedy drastycznie rośnie liczba zakażeń. Zmniejszony limit osób w sklepie spowodował podjęcie decyzji o zmianie godzin otwarcia, takich sklepów jak Biedronka i Lidl.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Pandemia koronawirusa

Mimo wielkich nadziei na nowy lepszy rok, niestety znowu należy przetrwać powtórkę z poprzedniego. Dotyczy to głównie Wielkanocy, kiedy rząd nałożył szereg surowych obostrzeń. W tym roku ze względu na dynamicznie rozprzestrzeniającą się trzecią falę koronawirusa oraz dynamicznie rosnącą liczbę zakażonych, rządzący wprowadzili nowe zasady. Mimo ponad rocznej walki z wirusem, pandemia trwa w najlepsze, a wszyscy tracą na tym w każdy możliwy sposób.

Zobacz także
Poseł PiS zdradził, ile wydaje na zakupy spożywcze. Internauci są oburzeni jego bezczelnością

Poseł PiS zdradził, ile wydaje na zakupy spożywcze. Internauci są oburzeni jego bezczelnością

Tego dnia Polacy najczęściej robią zakupy. Wy też?

Tego dnia Polacy najczęściej robią zakupy. Wy też?

Nowe obostrzenia

Zgodnie z prognozami w Polsce obecnie trwa kolejna fala koronawirusa, której szczyt jest przewidywany na koniec marca i początek kwietnia. Rządzący by uniknąć rekordowych zachorowań oraz jednocześnie nie obciążać służby zdrowia, zdecydowali się na wprowadzenie surowych obostrzeń. Podczas czwartkowej konferencji 25 marca, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu kolejnych zasad funkcjonowania. Będą one obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie do 9 kwietnia wraz z włączeniem Wielkanocy. Wśród nowych obostrzeń wprowadzono nowy limit osób w kościele oraz sklepach spożywczych, co oznacza ponowne tworzenie się kolejek przed wejściem. Taki scenariusz wszyscy pamiętają z ubiegłego roku, kiedy na zrobienie zakupów czekało się nawet godzinę. 

Nowe godziny otwarcia

Ze względu na wprowadzenie obostrzeń związanych z nowym limitem osób na konkretnych powierzchniach, to dwie sieci największych dyskontów spożywczych w Polsce już podjęło decyzję o zmianie godzin otwarcia w tym okresie. Taka decyzja jest podyktowana również zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Przedsiębiorstwa argumentują swoją decyzję także uniknięciem tworzenia się długich kolejek przed wejściem jak to było w ubiegłym roku.

Biedronka

Sieć sklepów Biedronka ogłosiła iż jej sklepy będą w tygodniu otwarte w godzinach od 6 rano do 23 wieczorem, zaś w weekendy sto wybranych marketów będzie czynna przez całą dobę. Niektóre z nich będą ruszać z pracą nawet o godzinie 5. 

Lidl

Lidl podobnie jak Biedronka wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i wraz z nowymi obostrzeniami zmienia godziny otwarcia swoich marketów. Dwieście wybranych sklepów w Polsce będzie czynnych całodobowo już od soboty 27 marca, co umożliwi zrobienie zakupów bez zbędnych tłumów. Kolejne oddziały Lidla będą działać w takim systemie w tygodniu przedświątecznym. Niewielka liczba pozostanie w starym systemie zmianowym, czyli od 6 rano do 22 lub 23 wieczorem.
 

sklep spożywczy
Adobe Stock
Newsy
Rząd znowu zaostrzył obostrzenia. Czy nie będzie można wyjść nawet po zakupy spożywcze?
Trzecia fala koronawirusa trwa w najlepsze. Mimo wprowadzenia regionalnych obostrzeń, wirus rozprzestrzenia się dość dynamicznie. Rząd ponownie zaostrzył ograniczenia, które mogą nieco utrudnić życie.

Koronawirus nie odpuszcza. Mimo nieustannej walki od ponad roku, Polacy wciąż walczą z dynamicznie rozprzestrzeniającym się wirusem. W momencie polepszenia się sytuacji i jednoczesnym spadku zakażeń, rząd stopniowo zaczął znosić obowiązujące obostrzenia. Jednak wraz z zapowiadanymi prognozami, do Polski dotarła trzecia fala z mutacjami, a liczba zakażonych zaczęła drastycznie rosnąć. Rządzący wraz z ekspertami podjęli decyzję o ponownym wprowadzeniu surowych obostrzeń. Trzecia fala koronawirusa Od jakiegoś czasu eksperci zapowiadali przyjście kolejnej,  trzeciej już fali wirusa. Zgodnie z ich prognozami, obecnie w Polsce panuje drastyczny wzrost zakażonych. Pojawiła się ona w lutym i miała trwać do końca marca lub początku kwietnia. Jednak dynamicznie rosnące zakażenia nieco zmieniły ten plan. Zamiast zwalniać kolejne obowiązujące obostrzenia to rząd niestety jest zmuszony do ich zaostrzania.  Regionalne obostrzenia  Wraz z nadejściem kolejnej fali koronawirusa rządzący chcieli uniknąć całkowitego zamknięcia kraju. Wówczas zdecydowali się na regionalne wprowadzenie obostrzeń, które miały pomóc w wygaszeniu ognisk zakażeń. Pierwszym województwem, gdzie ponownie zamknięto kina, teatry, galerie handlowe czy hotele było województwo warmińsko-mazurskie. Mimo wszelkich starań, koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać w innych miejscach, co też spowodowało gwałtowny wzrost zakażeń. Do grona wyłączonych regionów z czasem dołączyło pomorskie, mazowieckie i lubuskie. Nowe obostrzenia Wraz ze stale rosnącą liczbą zakażeń, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu obostrzeń w całym kraju. Wiążę się to z zamknięciem, takich miejsc jak: galerie handlowe, hotele, kina, teatry,  muzeów, siłownie, czy innych obiektów sportowych. Zasady te mają...

Czy będziemy mogli zjeść świąteczne śniadanie z rodziną? Prof. Horban rekomenduje zakaz przemieszczania
Pixabay
Newsy
Czy będziemy mogli zjeść świąteczne śniadanie z rodziną? Prof. Horban rekomenduje zakaz przemieszczania
Święta wielkanocne już za kilka dni, a obowiązujące obostrzenia nie zakładają spotykania się w większym, rodzinnym gronie na wspólne świętowanie. Mimo to, wielu Polaków planuje wyjazdy. Profesor Horban nie popiera takiego zachowania.

Święta to ten czas w roku, kiedy jest możliwość spotkania się z dawno niewidzianą rodziną i wspólne spędzenie kilku chwil. Wiele osób wówczas również wyjeżdża na wakacje, jednak trwająca pandemia nieco krzyżuje te plany. Wielkanocne śniadanie także znajduje się pod znakiem zapytania.  Trzecia fala pandemii Koronawirus nieustannie od roku uprzykrza życie ludzi na całym świecie. Mimo wprowadzanych zasad funkcjonowania czy wynalezienia szczepionki, która jest w użyciu od trzech miesięcy, wirus nadal dynamicznie się rozwija. Ponadto, pojawiają się jego nowe mutacje. Są one znacznie groźniejsze, a także trudniejsze do wyleczenia. Zgodnie z prognozami ekspertów, w Polsce trwa aktualnie trzecia już fala wirusa. Jej szczyt był zapowiadany na początek kwietnia, czyli okres świąt wielkanocnych.  Obostrzenia na Wielkanoc  Wraz z dynamicznym rozwojem pandemii, a także zbliżającą się Wielkanocą, rząd postanowił wraz z ekspertami o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Mają one na celu zmniejszenie liczby zakażeń oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Nowe zasady funkcjonowania społeczeństwa obowiązują od 27 marca do 9 kwietnia włączenie. Do głównych obostrzeń należą: zamknięte żłobki oraz przedszkola z wyłączeniem służb medycznych czy porządkowych, zamknięte galerie handlowe,  zamknięte siłownie z wyjątkiem sportu zawodowego, limit osób na określonej powierzchni kościoła oraz sklepów spożywczych, nieczynne wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe,  a także zakaz udziału we wszelkich zgromadzeniach, imprezach czy spotkaniach.  Świąteczne śniadanie Wprowadzone obostrzenia nie zakładają rodzinnych spotkań podczas świąt, a wręcz ich zakazują. Według obowiązujących zasad, w danym domostwie może znajdować się jednocześnie...

„Część z nas po prostu umrze” - prof. Simon ostrzega przed świątecznym śniadaniem w dużym gronie
Adobe Stock
Newsy
„Część z nas po prostu umrze” - prof. Simon ostrzega przed świątecznym śniadaniem w dużym gronie
Ze względu na dynamicznie rozwijającą się pandemię, a także zbliżające się święta wielkanocne, rząd wprowadził twarde obostrzenia. Eksperci ostrzegają, że ich nieprzestrzeganie może skończyć się dla społeczeństwa tragicznie.

Święta to czas, kiedy można spotkać się z rodziną i wspólnie celebrować te chwile. Co roku Wielkanoc wiąże się z pewnymi obchodami, bez których wiele osób nie wyobraża sobie tego okresu. Jednak tegoroczne świętowanie, będzie musiało się odbyć w nieco innych warunkach.  Dynamiczny wzrost zakażeń Walka z nieustępliwym koronawirusem, trwa już ponad rok. Mimo wielu obostrzeń, pandemia trwa w najlepsze. Na okres świąteczny prognozowany jest szczyt trzeciej fali wirusa. Obecnie można obserwować dynamiczne mutacje, które niosą o wiele gorsze konsekwencje niż wcześniej. W celu ograniczenia liczby osób zakażonych, rząd, w porozumieniu z ekspertami, wprowadził nowe zasady funkcjonowania społeczności. Obowiązują one od 27 marca do 9 kwietnia włącznie. Wśród nowych obostrzeń znajdują się takie jak: zamknięte żłobki i przedszkola z wyłączeniem służb porządkowych oraz medycznych, zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe,  ograniczony limit osób na powierzchni sklepów spożywczych oraz w kościołach,  zamknięte salony kosmetyczne i fryzjerskie.  Ponadto rządzący apelują do Polaków do spędzenia Wielkanocy w kameralnym, rodzinnym gronie bez przemieszczania się. Wszelkie łamanie podanych przepisów może skutkować drastycznym wzrostem zakażeń, co spowoduje niewydolność służb medycznych.  Tradycja wielkanocna Zgodnie z wiekowymi obyczajami, co roku wielkanocne śniadanie zjada się w dużym, rodzinnym gronie. To czas, by spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi. Na świątecznym stole nie może zabraknąć tradycyjnych pysznych potraw jak żurek, babka, faszerowane jajka czy mazurek. Wiele osób wyczekuje tego okresu, aby pobiesiadować wspólnie z bliskimi.  Eksperci apelują o zachowanie rozsądku Najnowsze...

Tylko dziś i jutro Biedronka otwarta dłużej. Zróbcie świąteczne zakupy bez kolejek
AdobeStock
Newsy
Tylko dziś i jutro Biedronka otwarta dłużej. Zróbcie świąteczne zakupy bez kolejek
Aby wszyscy mogli spokojnie zrobić zakupy, sieć Biedronka postanowiła wydłużyć godziny otwarcia sklepów przed świętami. Sprawdźcie szczegóły.

Zrobiliście już zakupy przed świętami? Choć w tym roku raczej wszyscy spędzą je w wąskim gronie najbliższych, to i tak trzeba kupić wszystkie potrzebne produkty. Z tej okazji sklepy sieci Biedronka będą otwarte dłużej. Sprawdźcie szczegóły. Wielkanoc 2021 Rok temu chyba nikt się nie spodziewał, że święta wielkanocne w 2021 roku znów będą obchodzone tylko z najbliższymi z powodu cały czas panujących obostrzeń. Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok i niestety końca nie widać. Po roku obostrzenia są wciąż tak samo surowe, a osób zakażonych i zmarłych z powodu koronawirusa jest o wiele więcej. Jak będą wyglądały tegoroczne święta? Wiele osób czekało na informację w sprawie zamknięcia kościołów. Lekarze wypowiadali się na ten temat podkreślając, że sytuacja w szpitalach jest tak dramatyczna, że koniecznie powinno się pozamykać wszystkie miejsca, w których gromadzą się ludzie (poza sklepami spożywczymi czy aptekami). Dotyczy to także kościołów. Z jakiegoś powodu rząd jednak zdecydował, że wystosuje jedynie prośbę do duchownych, by przestrzegali reżimu sanitarnego. Ponadto wprowadzono limit 1 osoby na 20 metrów kwadratowych w miejscach kultu religijnego, z zachowaniem odstępów 1,5 metra. Nie obyło się oczywiście bez kontrowersji. Z całego kraju dochodzą wiadomości o tym, że w niektórych parafiach w ogóle nie respektuje się zasad sanitarnych i ludzie stoją stłoczeni w budynkach. Niektórzy nie noszą nawet w ogóle maseczek! Tymczasem do 9 kwietnia będzie trwał lockdown – pozamykano galerie handlowe, teatry, baseny oraz przedszkola i żłobki. Dłuższe godziny otwarcia sklepów By zapobiec tłoczeniu się ludzi w sklepach, przedstawiciele sieci Biedronka postanowili wydłużyć godziny otwarcia sklepów przed świętami. Będziecie...