Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia. Do której można teraz zrobić zakupy?
Adobe Stock
Newsy

Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia. Do której można teraz zrobić zakupy?

Święta wielkanocne za pasem, a rząd ze względu na rosnącą liczbę zakażeń wprowadził nowe obostrzenia. Dyskonty spożywcze wychodzą na przeciw potrzebom klientów i zmieniają godziny otwarcia.

Trwająca pandemia koronawirusa zdecydowanie nie sprzyja przygotowaniom świątecznym, szczególnie kiedy drastycznie rośnie liczba zakażeń. Zmniejszony limit osób w sklepie spowodował podjęcie decyzji o zmianie godzin otwarcia, takich sklepów jak Biedronka i Lidl.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Pandemia koronawirusa

Mimo wielkich nadziei na nowy lepszy rok, niestety znowu należy przetrwać powtórkę z poprzedniego. Dotyczy to głównie Wielkanocy, kiedy rząd nałożył szereg surowych obostrzeń. W tym roku ze względu na dynamicznie rozprzestrzeniającą się trzecią falę koronawirusa oraz dynamicznie rosnącą liczbę zakażonych, rządzący wprowadzili nowe zasady. Mimo ponad rocznej walki z wirusem, pandemia trwa w najlepsze, a wszyscy tracą na tym w każdy możliwy sposób.

Zobacz także

Nowe obostrzenia

Zgodnie z prognozami w Polsce obecnie trwa kolejna fala koronawirusa, której szczyt jest przewidywany na koniec marca i początek kwietnia. Rządzący by uniknąć rekordowych zachorowań oraz jednocześnie nie obciążać służby zdrowia, zdecydowali się na wprowadzenie surowych obostrzeń. Podczas czwartkowej konferencji 25 marca, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu kolejnych zasad funkcjonowania. Będą one obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie do 9 kwietnia wraz z włączeniem Wielkanocy. Wśród nowych obostrzeń wprowadzono nowy limit osób w kościele oraz sklepach spożywczych, co oznacza ponowne tworzenie się kolejek przed wejściem. Taki scenariusz wszyscy pamiętają z ubiegłego roku, kiedy na zrobienie zakupów czekało się nawet godzinę. 

Nowe godziny otwarcia

Ze względu na wprowadzenie obostrzeń związanych z nowym limitem osób na konkretnych powierzchniach, to dwie sieci największych dyskontów spożywczych w Polsce już podjęło decyzję o zmianie godzin otwarcia w tym okresie. Taka decyzja jest podyktowana również zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Przedsiębiorstwa argumentują swoją decyzję także uniknięciem tworzenia się długich kolejek przed wejściem jak to było w ubiegłym roku.

Biedronka

Sieć sklepów Biedronka ogłosiła iż jej sklepy będą w tygodniu otwarte w godzinach od 6 rano do 23 wieczorem, zaś w weekendy sto wybranych marketów będzie czynna przez całą dobę. Niektóre z nich będą ruszać z pracą nawet o godzinie 5. 

Lidl

Lidl podobnie jak Biedronka wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i wraz z nowymi obostrzeniami zmienia godziny otwarcia swoich marketów. Dwieście wybranych sklepów w Polsce będzie czynnych całodobowo już od soboty 27 marca, co umożliwi zrobienie zakupów bez zbędnych tłumów. Kolejne oddziały Lidla będą działać w takim systemie w tygodniu przedświątecznym. Niewielka liczba pozostanie w starym systemie zmianowym, czyli od 6 rano do 22 lub 23 wieczorem.
 

Komentarze