Beata Ścibakówna właśnie skończyła 55 lat. Żona Jana Englerta ma figurę jak modelka dzięki 1 nawykowi
AKPA
Newsy

Beata Ścibakówna skończyła 55 lat. Żona Jana Englerta ma figurę jak modelka dzięki 1 nawykowi

Takiej sylwetki można tylko pozazdrościć. Beata Ścibakówna nie spoczywa na laurach i ciężko pracuje na swoją figurę. Aktorka wyznała, w jaki sposób dba o linię i pokazuje, jak ważna jest dyscyplina.

Miłośnicy seriali telewizyjnych mogą kojarzyć Beatę Ścibakównę z ról, w których wcielała się w pracowników szpitali. Aktorka miała okazję odegrać rolę lekarza w aż trzech serialach - była kardiolożką w produkcji „Samo życie”, ordynatorką w „Na dobre i na złe” oraz anestezjolożką w „Diagnozie” emitowanej w telewizji TVN.

Karierę aktorską rozpoczęła ponad 30 lat temu na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, a prywatnie jest żoną aktora Jana Englerta. Właśnie skończyła 55 lat i wprost promienieje - jaki jest jej sekret? 

Jak Beata Ścibakówna dba o wygląd?

Aktorstwo to tylko jedna z wielu pasji Beaty Ścibakównej. W programie „Dzień dobry TVN” opowiedziała o swoich innych zainteresowaniach, zwłaszcza o sporcie. Gwiazda kocha jazdę na nartach, grę w tenisa oraz ćwiczenia na siłowni, której jest stałą bywalczynią.

Ciężko trenuje pod okiem swojego trenera, który początkowo miał jej pomóc wrócić do sportu po kontuzji. Pani Beata nie miała powiem w ogóle w planach rezygnować z aktywności fizycznej i starała się powrócić do ćwiczeń na tyle, na ile było to możliwe. 

Współpraca z trenerem trwa już dobrych kilka lat, a dowodem jej skuteczności jest fantastyczna sylwetka i kondycja aktorki:

– Przy ćwiczeniach siłowych, jakie wykonuję, wydobywają się endorfiny, które sprawiają, że człowiek jest radośniejszy. Sylwetka jest fajna. Przemiana materii i metabolizm są cudowne. Spotykam różnych wspaniałych ludzi. Mam nawet taką grupę fitnessową dziewczyn. Razem spędzamy czas, nie tylko na siłowni. To ma naprawdę bardzo wiele różnych znaczeń – wyznała Ścibakówna w programie „Dzień dobry TVN”. 

Zobacz także
Sylwia Bomba z „Googlebox" zrzuciła 30 kg w ciągu 2 lat. Pomogło proste menu. Teraz zachwyca sylwetką

Sylwia Bomba z „Googlebox" zrzuciła 30 kg w ciągu 2 lat. Pomogło proste menu. Teraz zachwyca sylwetką

Anna Guzik zmieniła się nie do poznania. Odstawiła ten tuczący produkt i 14 kg poszło jak z płatka

Anna Guzik zmieniła się nie do poznania. Odstawiła ten tuczący produkt i 14 kg poszło jak z płatka

Sposób Beaty Ścibakówny na zgrabną sylwetkę

Ścibakówna nie zwalnia tempa i jest aktywna przez cały rok. Jak tłumaczył w programie jej trener, zimą przygotowują się na siłowni do jazdy na nartach, a latem - do gry w tenisa. Przy tak intensywnej aktywności fizycznej duże znaczenie ma oczywiście dieta. Powinna być dobrze zbilansowana, ale należy też jeść z rozsądkiem, by utrzymać efekty ćwiczeń. Aktorka ma na to swoją radę:

 – Zasada numer jeden to mniej jeść, a zasada numer dwa to ćwiczyć i się nie lenić – podsumowała krótko w rozmowie z „Faktem”.