Anna Popek to polska dziennikarka i popularna prezenterka telewizyjna. Jest jedną z prowadzących „Pytanie na śniadanie”, była uczestniczką kilku TV Show, m.in. „Taniec z gwiazdami”, zagrała epizody w takich filmach jak „Pitbull” czy serialach: „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”.

Zwykle oglądacie ją w pełnym makijażu, gdy wychodzi na wizję, po spotkaniu z fryzjerką i makijażystką. Ostatnio jednak przekonaliśmy się, że bez makijażu wygląda równe pięknie. Wszystko za sprawą delikatnej, dobrze utrzymanej cery bez przebarwień, którą, jak twierdzi 53-latka, utrzymuje dzięki zdrowej diecie.

Czemu Anna Popek zawdzięcza naturalny i młody wygląd?

Dziennikarka na swój wygląd ciężko zapracowała. Wcześniej kilkakrotnie zdradzała mediom w wywiadach i fanom na swoich mediach społecznościowych, jakie stosuje diety, żeby zachować szczupłą sylwetkę i młodzieńczy blask. Na początku pandemii koronawirusa zdradziła Faktowi, że chcąc zachować formę, stosuje się do zaleceń i rezygnuje z ciężkich potraw.

- Dbam o odporność, więc kupuję dużo warzyw i owoców. Tak dla zdrowia. Sałata, marchewka, pietruszka, ogórki kiszone, to same witaminy, które są nam teraz bardzo potrzebne. Zrobiłam duże zakupy na kilka dni, więc nie będę musiała wychodzić z domu – zdradziła.

Tym razem gwiazda TVP podzieliła się z fanami zaletami amarantusa, który uważa za zdrowy i odpowiedni na śniadanie:

Zobacz także:

Ten weekend zaczynam od zdrowego śniadania. Amarantus - to cenna roślina zawierająca aminokwasy, czyli białko, witaminy, żelazo i skwalen o właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Tak wyglądają kwiaty amarantusa a pyszne danie, czyli amarantus gotowany z czekoladą i bananami zaraz zjem. Smacznego!

Amarantus — gdzie go można kupić i jak używać?

Amarantus, to gatunek zboża, jedno z najstarszych na świecie. Pochodzi z Ameryki Północnej i był tam uprawiany jeszcze przed odkryciem Ameryki. Jednak to dopiero w XXI wieku, gdy stwierdzono, że zboże pod względem wartości odżywczych przewyższa pszenicę, jęczmień i żyto, stał się popularny na świecie, w tym w Europie oraz w naszym kraju.

To roślina o pięknych amarantowych kwiatach, jednak w kuchni wykorzystuje się jej nasiona. Są podobne, choć nieco większe, od białego maku. Amarantus zawiera dużą ilość witamin i aminokwasów. Jest doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego białka, a także wapnia, magnezu i witamin z grupy B.

Polecany jest dla osób podczas rekonwalescencji, ponieważ wspomaga i regeneruje organizm po chorobie. Nie zawiera glutenu – polecany jest dla osób ze skazą glutenową oraz ma niski indeks glikemiczny, mogą więc go spożywać cukrzycy.

Potrawy z amarantusa wykorzystywane są w dietach odchudzających: są sycące i niskokaloryczne. Zawierają dużo błonnika, dzięki czemu przyspieszają przemianę materii i poprawiają pracę jelit.

Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością, choć jest dostępny w coraz większej ilości zwykłych sklepów spożywczych. Można go stosować do wypieku pieczywa, a także ciast i ciasteczek. W sprzedaży dostępne są też płatki z amarantusa, wygodne na szybkie śniadania z mlekiem czy jogurtem.

Źródło: O2, plejada.pl, madonet