70-letni Andrzej Grabowski zrzucił 42 kg. Pomogła 1 odważna decyzja i twarde postanowienie żywieniowe
ONS.pl
Newsy

70-letni Andrzej Grabowski zrzucił 42 kg. Pomogła 1 odważna decyzja i twarde postanowienie żywieniowe

Andrzej Grabowski już od dłuższego czasu zachwyca publiczność swoją przemianą. Aktor przeszedł na dietę i dziś może cieszyć się zdecydowanie mniejszą wagą. Efekt jest zdumiewający patrząc na wiek aktora.

Znany przede wszystkim z roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat wg Kiepskich”. Aktor wziął się za siebie jednak już jakiś czas temu. Grabowski zasiadał ostatnio  w gronie jury programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

W pełnym blichtru świecie tańca nie wypadało wyróżniać się z tłumu zanadto korpulentną sylwetką. Wiedział o tym Grabowski i w krótkim czasie zdołał zrzucić aż 42 kg. Przez wiele lat zmagał się z nadwagą. Ta z kolei doprowadziła do problemów z biodrami.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak schudł Andrzej Grabowski?

W końcu jednak pan Andrzej postanowił zmienić swoje nawyki żywieniowe po tym, jak alarmowy sygnał wysłała mu nie tylko wskazówka na wadze, ale także i zdrowie. Grabowski coraz bardziej zaczął uskarżać się na bóle kolan. Odpowiednie podejście do odżywiania w jego przypadku to jednak nie wszystko. Wiele dobrego zrobiła także operacja zmniejszenia żołądka.

– Kilka lat temu moje życie wyglądało zupełnie inaczej przyznaje. Zacząłem tracić nad tym kontrolę –wyznał aktor w jednym z wywiadów.

Zobacz także
3 Izabela Zeiske z Gogglebox zdradziła przepis na ogórki „drapane”. Fani oszaleli na ich punkcie

Izabela Zeiske z „Gogglebox” zdradziła przepis na ogórki „drapane”. Fani oszaleli na ich punkcie

Joanna Przetakiewicz stworzyła kolekcję rzeczy do kuchni. Herbata kosztuje tyle co kawior

Joanna Przetakiewicz stworzyła kolekcję produktów do kuchni. Herbata kosztuje tyle co kawior

Andrzej Grabowski zachęca do odchudzania

Jak przyznał 70-latek w rozmowie z mediami, taki zabieg sprawił, że po wilczym apetycie nie było już śladu. Aktor nie owijał w bawełnę i otwarcie przyznał:

– Jestem po operacji zmniejszenia żołądka i jem niedużo. W sumie zrzuciłem 42 kg, ale nadal ważę sto kilo. Jak widać, sprawdza się dieta zalecana kiedyś przez Wojciecha Młynarskiego: mniej żryć - powiedział 70-latek.

Po sukcesie w swojej metamorfozie serialowemu Kiepskiemu nie pozostało nic innego, jak zachęcać do pracy nad sobą innych. Aktor zrobił to w kampanii społecznej na rzecz walki z otyłością „W nowym kształcie”.

Grabowski zachęcał w klipach promocyjnych do tego, by nie lekceważyć problemów wynikających z wzrostu wagi, tylko podjąć odpowiednie kroki, których nie należy się wstydzić. Do tego należy choćby właśnie operacja bariatryczna.

Zobaczcie sami, jak prezentuje się ostatnio Andrzej Grabowski:

''Na szali leżało moje zdrowie". Andrzej Grabowski opowiada o swojej przemianie
ONS
Newsy
Andrzej Grabowski zrzucił 40 kg dzięki diecie, o której śpiewał Młynarski. Teraz pomaga innym
Problem nadmiernej wagi, to narastający problem społeczny. Coraz więcej Polaków ma nadwagę lub już jest otyła. Oto co aktor, cierpiący kiedyś na otyłość olbrzymią, proponuje rodakom.

Gdy pojawił się na planie ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, zaszokował wszystkich swoją przemianą. Aktor, znany z roli Ferdka w serialu „Świat według Kiepskich”, zrzucił 42 kilogramy. Od tamtej pory trzyma się poprzednich postanowień i utrzymuje niższą wagę. Było mnie za dużo, zacząłem tracić nad tym kontrolę. Tak zaczyna swój apel do wszystkich tych, którzy mają nadwagę i chcieliby coś z tym zrobić. Kampania społeczna pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta Dziś popularny aktor teatralny i filmowy przyłącza się do kampanii na rzecz leczenia otyłości „W Nowym Kształcie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Instytut Człowieka Świadomego. Kampania skierowana jest do osób zmagających się z otyłością, a jej celem jest zachęcenie do leczenia i starań o odzyskanie normalnej wagi . Andrzej Grabowski wraz z ambasadorami kampanii, pokazuje jak zmiana wagi wpływa na odzyskanie chęci życia, poprawę komfortu życia i powrót do aktywności, z których nadmierna waga wyklucza. Co się stało, że odważyłem się na życie w nowym kształcie? Na szali leżało moje zdrowie, a ja, może to głupie, chciałem żyć pełnią życia. Cieszyć się każdym dniem i być z siebie dumnym. Tak jak oni. Tu pokazuje na ambasadorów, którzy dzielą się swoimi osiągnięciami. Moje ciało jest lżejsze o 150 kostek masła (Dorota, ambasadorka akcji – 29 kg). Kiedyś miałem 6XL, teraz mam 2XL, jest to różnica straszna (Paweł, -67 kg). W końcu mogę robić to, co zawsze chciałem, a nie mogłem, bo mnie ograniczała tusza (Piotr –55 kg). Ja, lubię takie pytanie czy żałujesz, że to zrobiłaś? Tak, żałuję, że tak późno (Ania – 79 kg).        ...

Andrzej Grabowski gotuje z pasją. O swoim popisowym bigosie: "to bardzo inny bigos od tego, jak sobie wyobrażamy "
ONS.pl
Newsy
Andrzej Grabowski chwali się swoim bigosem: „To bardzo inny bigos od tego, jaki sobie wyobrażamy"
Serialowy Ferdynand Kiepski w swoim domu wcale nie przesiaduje na fotelu z piwem w ręku. Uwielbia gotować i dużo czasu spędza w kuchni. Oto dla kogo i co gotuje w wolnych chwilach.

Aktor, który właśnie kończy 70 lat najbardziej znany jest z roli Ferdynanda Kiepskiego w telenoweli „Świat według Kiepskich”. Andrzej Grabowski jest także jurorem w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami" i autorem biograficznej książki „Jestem jak motyl". Ale przede wszystkim to doskonały aktor teatralny i filmowy, a prywatnie ojciec dwóch córek. Ma też troje wnucząt. Grabowski udzielił dla magazynu Viva, w którym zdradził swoją pasję. Jest nią gotowanie. Andrzej Grabowski gotuje „po nic” i „dla nikogo” Andrzej Grabowski był dwukrotnie żonaty, obecnie mieszka sam i nie ma potrzeby gotowania dla domowników. Jednak przygotowuje sporo jedzenia i na koniec musi coś z nim zrobić. Tak opowiada o tym, po co i dla kogo gotuje: - Bardzo lubię gotować, a ponieważ mieszkam sam, gotuję dla nikogo, no dla siebie, ale że gotuję bardzo dużo to później to usiłuję rozdać: to córkom wożę, to sąsiadom daję. Czy to jest niepotrzebne? Prawdopodobnie potrzebne, bo oni to później skonsumują. - Czasem to robię po nic. Po to, że mam czas i lubię, bo to też jest jakby twórcza praca. Jeśli chcielibyście wiedzieć skąd aktor czerpie inspiracje na dania, to wiadomo jedno: nie bierze ich z książek kucharskich. Gotowanie uważa za twórczą pracę, nie odtwarza więc przepisów wymyślonych przez innych: - Bo ja nie korzystam nigdy z przepisów tylko z wyobraźni. I bardzo to lubię. Popisowe danie Andrzeja Grabowskiego to bigos. Jak go robi? 70-latek najchętniej piecze pasztety, ciasta i gotuje zupy. Ale jego absolutnie popisowym daniem jest bigos. Robi go trochę odmiennie niż moglibyście sobie wyobrażać. Co prawda gotuje go tak długo jak należy, czyli po trochu, przez kilka...

Olaf Lubaszenko znowu schudł. Aż ciężko go rozpoznać na zdjęciach. To już ponad 80kg
ONS.pl
Newsy
Olaf Lubaszenko znowu schudł. Aż ciężko go rozpoznać na zdjęciach. To już ponad 80kg
Kilka miesięcy temu Lubaszenko zaszokował wszystkich swoją metamorfozą. To jednak nie koniec – od tego czasu aktor jeszcze schudł!

Znany aktor Olaf Lubaszenko jeszcze 20 lat temu regularnie pojawiał się w filmowych produkcjach, a większość z nich okazywała się prawdziwymi hitami. Później jednak aktor zniknął i nie pojawiał się w ogóle w filmach ani serialach. Gdy po jakimś czasie pokazał się znów widowni, fani byli w szoku, ponieważ Lubaszenko był nie do poznania! Bardzo przytył i przyznał, że otyłość nie jest jego jedynym problemem, a raczej jednym z objawów depresji, na którą cierpi od dłuższego czasu. Tak opowiadał w wywiadach o swojej chorobie: Moja waga jest objawem, a nie przyczyną. Z przyczyną sobie poradziłem. Tyle że naprawdę nie ma znaczenia, co było pierwsze - depresja i otyłość to upiorne siostry bliźniaczki. Świetnie ze sobą zgrane i dopasowane. Mają jeszcze dwójkę rodzeństwa: to cukrzyca i bezdech senny. Jednak dzięki skutecznemu leczeniu Olaf psychicznie czuł się coraz lepiej, co szybko przełożyło się także na jego kondycję fizyczną. Aktor w trosce o swoje zdrowie postanowił pozbyć się nadmiarowych kilogramów. Jego przemiana była spektakularna! W listopadzie pochwalił się, że schudł aż 80 kilogramów. Niektórzy nawet zastanawiali się, czy nie przeszedł operacji zmniejszenia żołądka. Lubaszenko zaprzeczył mówiąc, że obawiał się takiego zabiegu: Byłem u bariatry. Byłem nawet o krok od operacji, ale zazwyczaj, kiedy zaczynam zabierać się do tematu operacji, następuje taki efekt strachu, organizm się mobilizuje i zaczyna chudnąć. Metamorfoza Lubaszenki Niedawno Lubaszenko udostępnił nowe zdjęcie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Wydaje się, że aktor jest jeszcze szczuplejszy! Zdjęcie podpisał słowami: Dzień dobry! Dochodzenie do formy w moim wypadku oznacz - oprócz ruchu i zmiany nawyków żywieniowych- także dwie planowane od dawna operacja. I...

Co za przemiana. Nie poznalibyście już Cezarego Żaka. Niewiele zostało po starym Karolu Krawczyku
ONS.pl
Newsy
Cezary Żak diametralnie schudł, gdy zaczął robić 1 rzecz. „To nie przez sport" - tłumaczy
Cezary Żak znowu zaszokował zmianą wizerunku. Tym razem ani nie schudł, ani nie przytył, ale za to... Zobaczcie zresztą sami.

Wizerunek pulchnego, pucułowatego i po prostu otyłego Cezarego Żaka z okresu gry w „Miodowych latach” poszedł w niepamięć już wiele lat temu. Aktor zdążył mocno schudnąć już choćby do roli wójta i plebana z serialu „Ranczo”.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Cezary Żak (@cezaryzak.official) Od tamtej pory Żak utrzymuje stałą wagę. Do wytrwania w tym stale nie potrzebna jest mu żadna specjalnie wyszukana dieta. Podobno kluczem do sukcesu w przypadku serialowego Karola Krawczyka jest po prostu racjonalne odżywianie. Jak schudł Cezary Żak? Dodatkowo 60-latek wiele lat temu wycofał ze swojego jadłospisu tuczące produkty, takie jak choćby białe pieczywo. Żak zrezygnował na przykład z ziemniaków, które jednak wbrew obiegowej opinii wcale nie tuczą tak, jak mogłoby się wydawać. Oprócz tego aktor znany także z występów na deskach warszawskiego teatru „Ateneum” stara się ograniczyć przekąski i skupić się na tym, by dziennie jeść maksymalnie trzy posiłki. Efekty? Z 120 kg Cezaremu Żakowi udało się zejść poniżej 90 kg. Przy tej wadze pamiętajmy jednak o dość słusznym wzroście aktora – to w końcu ponad 180 cm. Żak przyznał w wywiadzie dla „Faktu", że nie przepada za uprawianiem sportu, a swoją przemianę zawdzięcza przede wszystkim diecie.  Gdy ileś lat temu przestałem jeść w dużych ilościach, schudłem. To nie przez sport. Nie jestem miłośnikiem aktywności fizycznej. Po prostu rozsądek w jedzeniu spowodował, że przez 3 lata zrzuciłem 30 kg – powiedział.....