Ośmiolatka podzieliła się posiłkiem z bezdomnym
Pixabay
Newsy

8-letnia dziewczynka oddała swój obiad bezdomnemu. To, co stało się później zwala z nóg

Jeden dobry uczynek ciągnie za sobą kolejne. Tak było i tym razem. Od tej 8-letniej dziewczynki mógłby się uczyć niejeden dorosły.

Osoby bezdomne są wśród nas. Możecie spotkać je na ulicach, przystankach, parkingach i w parkach. Większość przechodzi obok nich obojętnie, czasem da złotówkę, jeśli poproszą. Jednak na co dzień niewielu dzieli się z nimi ciepłym posiłkiem. Ośmioletnia Ella z Kalifornii postanowiła wyjść poza te ramy. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

8-letnia Ella podzieliła się obiadem z bezdomnym

W internecie pojawił się niezwykle wzruszający filmik będący dowodem na to, że anioły istnieją naprawdę. Są w każdym z was. Wystarczy, że otworzycie serca i pozwolicie sobie na chwilę empatii, tak jak zrobiła to 8-letnia Ella z Kalifornii. 

Jedząc obiad w restauracji dziewczynka zauważyła za oknem bezdomnego mężczyznę. Ten widok bardzo ją poruszył. Postanowiła więc zapytać taty, czy może mu pomóc i podzielić się swoim obiadem. Na nagraniu widać jak podchodzi do mężczyzny i wręcza mu talerz pełen jedzenia oraz sztućce.

Na twarzy bezdomnego malował się szok. Niewiele myśląc zaczął pałaszować posiłek. Z pewnością był bardzo głodny. Wyglądał jakby naprawdę długo nie miał w ustach nic ciepłego, a już na pewno nic tak wykwintnego jak stek.

Takiego zakończenia nikt się nie spodziewał

Filmik zyskał ogromną popularność. Na Facebooku odtworzono go ponad 40 milionów razy, z kolei w serwisie YouTube obejrzało go ponad 35 tysięcy użytkowników. Nic dziwnego, w końcu taki widok nie należy do codziennych. 

Jak się okazało film dotarł również do siostry bezdomnego mężczyzny, która szukała go przez ponad pół roku. Kobieta postanowiła skontaktować się z autorem filmiku i podziękować za jego wstawienie. Rozmowa była pełna łez, radości i wdzięczności. 

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Ojciec małej Elli postanowił więc zaangażować użytkowników Facebooka do odnalezienia bezdomnego, 62-letniego Davida. Jak się domyślacie, wydarzenie miało szczęśliwy finał. Dzięki ośmiolatce rodzina znów może być w komplecie, a wszystko zaczęło się od jednego, małego gestu.

Dziewczynka dzieli się obiadem z bezdomnym
Pixabay
Newsy
Dziewczynka oddała swój obiad głodnemu bezdomnemu. Kilka dni później stało się coś niezwykłego!
Od tej dziewczynki mógłby się uczyć niejeden dorosły. Ogromna empatia sprawiła, że zdobyła się na czyn godny podziwu. Nie od dziś jednak wiadomo, że jeden dobry uczynek ciągnie za sobą kolejne. Tak było i tym razem!

Osoby bezdomne są wśród nas. Można zobaczyć je na ulicach, przystankach i w parkach. Większość przechodzi obok nich obojętnie, czasem da złotówkę, jeśli poproszą. Jednak na co dzień niewielu dzieli się z nimi ciepłym posiłkiem, tak jak zrobiła to ośmioletnia Ella z Kalifornii. Jedząc obiad w restauracji dziewczynka zauważyła za oknem bezdomnego mężczyznę . Ten widok szczególnie ją wzruszył. Postanowiła więc zapytać taty, czy może mu pomóc i podzielić się swoim obiadem. Chwilę później podeszła do mężczyzny i wręczyła mu talerz pełen jedzenia i sztućce. Na twarzy bezdomnego malował się szok. Niewiele myśląc zaczął pałaszować posiłek. Z pewnością był bardzo głodny. Wyglądał jakby naprawdę długo nie miał w ustach nic ciepłego, a już na pewno nic tak wykwintnego jak stek! Tata dziewczynki postanowił uwiecznić ten bohaterski czyn na krótkim nagraniu, które następnie wrzucił do sieci. Filmik zyskał ogromną popularność. Odtworzono go ponad 40 milionów razy!  W końcu taki widok nie należy do codziennych.  Jak się okazało film dotarł również do siostry bezdomnego mężczyzny , która szukała go przez ponad pół roku. Kobieta postanowiła skontaktować się z autorem filmiku i podziękować za jego wstawienie. Rozmowa była pełna łez, radości i wdzięczności. Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał! Źródło: buzzgorilla.pl

TikTok/Rozaline Katherine
Newsy
Wkładają sobie czosnek do nosa, by zwalczyć katar. Lekarze załamują ręce
Istnieją różne pomysły na walkę z wirusami. Ten budzi prawdziwy postrach wśród lekarzy. Nie powtarzajcie tego w domu.

TikTokerka - Rozaline Katherine - postanowiła pokazać swoim obserwującym, jak sobie radzi, gdy ma zatkany nos. Filmik z jej udziałem stał się prawdziwym hitem na w serwisie internetowym TikTok. Jak dotąd obejrzało go ponad 5,1 milionów osób. Co takiego proponuje na przeziębienie Rozaline? Czosnek do nosa na katar W opublikowanym w sieci klipie, 29-latka pokazuje, jak wpycha dwa ząbki czosnku do każdego nozdrza: - Widziałam na TikToku, że jeśli włożysz czosnek do nosa, odblokujesz zatoki – mówi Rozaline na nagraniu. Kobieta trzymała ząbki czosnku w nosie przez około 10-15 minut. Po wyjęciu czosnku, z nosa Rozaline zaczęła wyciekać zalegająca wydzielina. - Nie sądziłam, że to naprawdę zadziała, dlatego nagrałam ten filmik bardziej jako żart – powiedziała w wywiadzie dla The Mirror. @rozalinekatherine i’m shook lol ##tiktoktaughtme ##thankyoutiktok ##tiktokhacks ♬ Coffee Music - Cafe Music BGM channel TikTokerzy poszli w jej ślady Po opublikowaniu przez Rozaline filmiku, w jej ślady poszło wielu innych użytkowników serwisu, którzy także zaczęli nagrywać filmiki, na których trzymają w nosie czosnek. Jedna z TikTokerek ostrzegła swoich obserwatorów, aby nie przecinali czosnku z boku, ponieważ kiedy to zrobiła, zaczęła odczuwać bardzo silne pieczenie w nosie. Inna użytkowniczka powiedziała: - To tak bardzo boli – przyznała, po czym głośno kichnęła.  Lekarze ostrzegają przed zatykaniem nosa czosnkiem Zdaniem doktora Neila Bhattacharyya, lekarza laryngologa z Mass Eye and Ear, ludzie mogą nabawić się zapalenia skóry w wyniku powielania tego trendu: - Organizm może zacząć reagować na oleje i chemikalia w czosnku i powodować kontaktowe zapalenie skóry w nosie. Niektóre...

Zamówiła kurczaka w restauracji, a dostała TO. Obrzydliwe
Alique Perez/Facebook
Newsy
Zamówiła kurczaka w restauracji, a dostała TO. Obrzydliwe
Ta kobieta z pewnością nie spodziewała się, że w jej zamówieniu znajdzie się coś takiego.

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie serwowane w restauracjach typu fast-food, nie jest zbyt zdrowe. Zawiera mnóstwo kalorii, tłuszczu, a sposób przyrządzania sprawia, że tego rodzaju żywność prowadzi do podwyższonego poziomu cholesterolu i może mieć negatywny wpływ na układ krążenia. Jednak takiego odkrycia, jakiego dokonała Alique Perez, nikt się nie spodziewał! To, co znalazła w pudełku z zamówieniem, zdecydowanie nie zachęca do jedzenia. Zamówienie z szokującą zawartością To doświadczenie z restauracją z fast-foodem, Alique Perez zapamięta naprawdę na długo! Kobieta zamówiła kurczaka w lokalu Jollibee w mieście Taguig na Filipinach. Gdy otworzyła pudełko z zawartością, na początku wcale nie podejrzewała, że coś jest nie tak. Dopiero gdy próbowała nabić mięso na widelec odkryła z obrzydzeniem, że pod grubą warstwą panierki wcale nie kryje się kurczak, a… kuchenny ręcznik! To naprawdę niepokojące… Jakim cudem ktoś panieruje ręcznik, a nawet udaje mu się go usmażyć?! – napisała Alique na swoim profilu na Facebooku, gdzie udostępniła także filmik i zdjęcia ze zdarzenia. Osoby komentujące filmik i zdjęcia były równie zszokowane, co Alique Perez. „Obrzydliwe” to tylko jeden z wielu komentarzy: To właściwie nadaje się na pozew. Twoje zdrowie i zdrowie innych osób, zostały zagrożone z powodu czyjegoś błędu Poszkodowana kobieta napisała, że nie wyobraża sobie większego rozczarowania. Sądziła, że ludzie narzekający w internecie na dziwne zamówienia w restauracjach wszystko zmyślają, jednak przekonała się, że to niestety prawda! Reakcja restauracji Komentujący szokujące nagranie z ręcznikiem w panierce zastanawiali się, jak Jollibee zareaguje na tę sytuację. Na razie wiadomo, że lokal z którego wysłano...

Takiej sytuacji jeszcze w McDonald's nie było. To wideo to prawdziwy hit sieci!
Pixabay
Newsy
Zemsta pracowników McDonald's. To wideo to prawdziwy hit sieci!
Do takiej sytuacji jeszcze nigdy nie doszło w żadnym McDonald'sie na świecie. Zobaczcie nagranie, które stało się prawdziwym hitem sieci!

McDonald’s to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji na świecie. Firma została założona w 1940 roku w Kalifornii przez dwóch braci - Richarda i Maurice’a McDonaldów i działa obecnie na zasadzie franczyzy. McDonald's posiada na chwilę obecną prawie 37 tysięcy restauracji w 120 krajach świata. W Polsce sieć ma aż 435 lokali, w których zatrudnionych jest blisko 25 tysięcy osób. Zemsta pracowników McDonald's Ostatnio w jednym z lokali McDonald's miała miejsce bardzo nietypowa sytuacja. Co takiego się tam wydarzyło? Pewnego dnia wszyscy pracownicy jednego z lokali sieci, postanowili rzucić pracę, zwalniając się w połowie swojej zmiany. Sytuacja sprawiła, że nie było rąk do pracy i restauracja tymczasowo musiała zostać zamknięta. Wideo ukazujące zajście stało się prawdziwym hitem sieci. @zoey.isback Well that happened today and it was so funny 😭😂 ♬ Nobody - Mitski „Wszyscy odeszli, jesteśmy zamknięci" Jak doszło do tej nietypowej sytuacji? Okazuje się, że powodem zachowania pracowników była wcześniejsza kłótnia z menedżerami lokalu. Pewnego dnia pracownicy kalifornijskiego McDonalds'a postanowili się na nich zemścić i w tym samym momencie wszyscy zwolnili się z pracy. Zostawili po sobie jedynie krótką notatkę ze słowami: Wszyscy rezygnują, jesteśmy zamknięci. Na TikToku pojawił się filmik ukazujący zatłoczoną, a następnie opustoszałą restaurację. Wideo obejrzano ponad 2,4 miliona razy. Jaki był powód takiego zachowania? Czy chodziło o zbyt niskie wynagrodzenie, czy może o coś zupełnie innego? Sytuację przybliżyła nieco jedna z pracownic lokalu, niejaka Zoey. Restauracja zatrudniała bardzo młode osoby, nastolatków i było to dla nich okropne miejsce pracy....