56-letnia Małgorzata Pieńkowska wygląda kwitnąco i bardzo świadomie jada. Przestrzega złotej zasady dziadka zielarza
ONS.pl
Newsy

57-letnia Małgorzata Pieńkowska wygląda kwitnąco. Jada świadomie i przestrzega zasady dziadka zielarza

Jak żyć, żeby cieszyć się życiem? Małgorzata Pieńkowska dużo przeszła, więc wie co mówi, gdy cytuje słowa Johna Irvinga: "Chodzi o to, żeby żyć, zanim się umrze. To może być wielka przygoda, żyć”

W życiu każdego pojawiają się zakręty. Jednak od tego, w jaki sposób podchodzi do trudności, tragedii czy chorób, zależy jak szybko i w jakiej kondycji wyjdzie na tzw. prostą. Aktorka Małgorzata Pieńkowska w wielu wywiadach opowiadała o doświadczeniu ciężką chorobą. Jak jej się udało wyjść z trudnych momentów w życiu zachowując dobry wygląd i pogodną naturę?

„Ważna byłam tylko ja, to fenomenalne uczucie”

Małgorzata Pieńkowska zasłynęła rolą Marii Rogowskiej w serialu „M jak miłość”. Przede wszystkim jest jednak aktorka teatralną. W najtrudniejszym momencie życia, gdy pojawiła się choroba nowotworowa, a jednocześnie zakończyło się jej małżeństwo, aktorka nie załamała się. O tamtych doświadczeniach opowiedziała  w wywiadzie dla Gazety.pl:

- Poczułam, że absolutnie nie ma w życiu rzeczy stałych. Na pewno zobaczyłam też, jaka jestem silna i… mądra.

Jej sposobem na przetrwanie było poświęcenie całej uwagi… samej sobie:

- To są rzeczy niedające się opowiedzieć. Każdy, kto przeżył doświadczenie ocierające się o ostateczne, wie, że tak właśnie jest. Życie odczuwa się mocniej. I powiem pani, że w chorobie mój kontakt ze sobą był wyjątkowy. Świat zewnętrzny nie miał na mnie wpływu. Nikt i nic. Ważna byłam tylko ja. To jest fenomenalne uczucie!

Zobacz także
Magdalena Cielecka nie wygląda na swoje 50 lat. Tajemnicą jest dieta, co jada aktorka?

Magdalena Cielecka nie wygląda na swoje 50 lat. Tajemnicą jest jej dieta. Co jada aktorka?

Weronika Rosati od 5 lat nie tego produktu. „Schudłam, mam lepszą skórę, włosy i samopoczucie”

Weronika Rosati od 5 lat nie je tego produktu. „Schudłam, mam lepszą skórę, włosy i samopoczucie”

Złota zasada dziadka zielarza: zielone to zdrowe

Małgorzata Pieńkowska dziś wygląda pięknie i młodzieńczo. Zasługą tego jest to, że żyje aktywnie, pracuje, a także od pewnego czasu tańczy. Przyznaje też, że bardzo świadomie jada. Posiłki komponuje zgodnie ze złotą zasadą dziadka, który był zielarzem. A zasada mówi, że to, co jest zielone, jest zdrowe. Co na to pani Małgosia?

- Właśnie przed chwilą zjadłam zieloną zupę - opowiadała w wywiadzie.

Dieta polegająca na jedzeniu produktów o zielonym kolorze jest polecana przez dietetyków pod jednym warunkiem. Nie może być dietę eliminacyjną, z której usuwa się wszystko, co nie jest zielone, tylko włączającą do jadłospisu produkty w tym kolorze.

Chodzi o to, żeby posiłki przygotowywać na bazie zieleniny, uwzględniając w każdym posiłku zielone warzywa lub owoce, jednak uwzględniać też składniki bogate w błonnik, dodawać do dań nabiał czy chude mięso oraz ryby. Ważne jest też, żeby pić 2 l płynów dziennie, najlepiej w postaci wody średnio i wysoko zmineralizowanej, soków z zielonych owoców i warzyw czy herbaty.

Zielone składniki dań to żywność bogata w chlorofil. Taka dieta ma właściwości oczyszczające, a z racji niskiej kaloryczności zielonych warzyw i owoców, jednocześnie jest sposobem odżywiania sprzyjającym utrzymaniu szczupłej sylwetki. Dzięki sposobowi odżywiania i aktywnemu stylowi życia nawet po ciężkiej chorobie można wyglądać kwitnąco jak Małgorzata Pieńkowska.

Źródło: gazeta.pl, zajadam.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA