Michel Moran przyznał, że nigdy nie był na diecie. „Zawsze jadłem, co chciałem i nigdy nie przytyłem”
ONS.pl
Newsy

56-letni Michel Moran nigdy nie był na diecie: „Zawsze jadłem, co chciałem i nigdy nie przytyłem”

Zawsze uśmiechnięty, o nienagannej sylwetce i sympatycznym usposobieniu. Poznajcie sekret doskonałej formy słynnego kucharza, Michela Morana.

Powiedzmy sobie szczerze. Michel Moran wygląda świetnie jak na swój wiek i jak na swój fach. Mimo iż jest kucharzem, od lat udaje mu się utrzymać smukłą linię i godne podziwu ciało. W czym tkwi sekret jego doskonałej firmy?

Kim jest Michel Moran?

Michel Moran urodził się w 1956 roku w Paryżu, ale od 22 lat mieszka w Polsce. To francuski restaurator pochodzenia hiszpańskiego. Polscy widzowie znają go z roli jurora polskiej edycji takich programów, jak „MasterChef" i „MasterChef Junior" emitowanych w TVN.

Moran ukończył szkołę hotelarstwa Jean Drouant. Fachu kucharza uczył się m.in. w pięciogwiazdkowym hotelu Royal Monceau w Paryżu oraz w restauracji „Le Jardin" oznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin.

W latach 2004-2020, Michel prowadził własną restaurację „Bistro de Paris", zlokalizowaną w budynku warszawskiej Opery Narodowej, która otrzymała rekomendacje od Michelina w 2012 roku. Obecnie Moran jest właścicielem restauracji „Ma Maison" w podwarszawskich Laskach.

Zobacz także
10-latka z MasterChefa z ciętą ripostą do Ani Starmach. Wytknęła jej brak umiejętności

10-latka z MasterChefa z ciętą ripostą do Ani Starmach. Wytknęła jej brak umiejętności

Dzieci z MasterChef Junior musiały przyrządzić surf&turf. Wiecie, co to za danie?

Dzieci z MasterChef Junior musiały przyrządzić surf&turf. Wiecie, co to za danie?

Sekret doskonałej formy Michela Morana

Michel Moran przyznał, że nigdy nie był na diecie i je wszystko, na co ma ochotę, tylko w rozsądnych ilościach:

- Jadam często i bardzo regularnie. Tak zostałem nauczony i tak je cała Francja. Zawsze jadłem to, co chciałem, nie w nadmiarze i nigdy nie przytyłem - mówi.

Jakie jest jego ulubione danie?

Michel Moran od ponad dwóch dekad mieszka w Polsce, wraz z żoną, która jest obywatelką naszego kraju. Kucharz nie ukrywa, że bardzo mu posmakowały polskie potrawy. Najbardziej lubi zrazy, kaszę, żurek oraz sernik. 

Podczas jednego z wywiadów Michel stwierdził, że kuchnia każdego regionu jest związana z klimatem, bogactwem urodzaju, historią kraju, trybem życia oraz z programami telewizyjnymi, które pokazują różne dania. Moran postrzega polską kuchnię jako sycącą kuchnię zimową, obfitującą w ciepłe dania takie jak bigos, zrazy, schabowy i pierogi.

Gwiazdor prowadzi na co dzień z żoną restaurację. Co ciekawe, dzieci Michela wcale nie poszły w jego ślady. Co zatem robią? 

- Moja córka Solene studiuje psychologię, a syn został rolnikiem. Mieszka w Nowej Kaledonii, hoduje bydło. Mam z nimi świetny kontakt - powiedział Moran. 

Źródło: pomponik.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA