53-letnia Joanna Przetakiewicz ma skórę i ciało 20-latki. Zdradziła, ile spożywa kalorii dziennie
ONS.pl
Newsy

53-letnia Joanna Przetakiewicz ma skórę i ciało 20-latki. Zdradziła, ile spożywa kalorii dziennie

Joanna Przetakiewicz jest doskonałym przykładem, że wiek to tylko liczba. Celebrytka z każdym rokiem wygląda coraz młodziej, a figury mogłaby jej pozazdrościć niejedna dwudziestolatka. Ostatnio przyznała, ile zjada kalorii każdego dnia.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 25, 2021

Wraz z wiekiem ciało i skóra tracą elastyczność, a metabolizm zaczyna zwalniać. Figura nie jest już taka sama jak w młodzieńczych latach. Wówczas wiele kobiet stosuje różnego rodzaju suplementy czy kosmetyki mające na celu poprawienie wyglądu. Do tego grona zdecydowanie nie należy Joanna Przetakiewicz. Projektantka ma ciało dwudziestolatki. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Początki kariery Joanny Przetakiewicz

Niewiele osób wie, że właścicielka marki La Mania ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Nie poszła tą drogą. Od najmłodszych lat, Przetakiewicz miała smykałkę do biznesu. Na trzecim roku prawa, założyła wraz ze znajomą jedną z pierwszych klinik dentystycznych w Polsce.

Zobacz także

La Mania

Joanna Przetakiewicz od zawsze fascynowała się modą. Za namową i pomocą przyjaciela, a słynnego na całym świecie projektanta, Karla Lagerfelda, założyła własną markę modową. Ze swoją firmą odzieżową La Mania wystartowała już w 2010 roku. Od tego czasu prężnie rozwija jej działalność i pracuje nad kolejnymi, fantastycznymi projektami. Wraz z rozbudową marki, w 2019 powstała nowa gałąź przedsiębiorstwa, „La Mania Home”. Zajmuje się ona sprzedażą akcesoriów do wyposażenia domu.

Figura Joanny Przetakiewicz

Projektantka od lat zachwyca nienaganną sylwetką, której mogłaby jej pozazdrościć niejedna nastolatka. Wielu może się zdziwić, gdyż to nie kosmetyki czy zabiegi stoją za taką figurą. Jak przyznała Joanna Przetakiewicz, swoją świetną formę zawdzięcza przede wszystkim zdrowemu odżywianiu oraz regularnemu uprawianiu sportu. To te czynniki w głównej mierze przyczyniły się do młodego wyglądu. 

Kaloryka diety Joanny Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz stara się jeść zdrowo, ale zwraca również uwagę na odpowiednią kalorykę. To właśnie ona sprawia, iż projektantka przyjmuje każdego dnia właściwą ilość jedzenia. Pod jednym ze zdjęć na profilu celebrytki pojawiło się wiele pytań odnośnie spożywanych kalorii. Przetakiewicz przyznała, iż jej dieta to 2000 kilokalorii dziennie. Większość może przyznać, iż to sporo, ale przy tak aktywnym trybie życia i regularnej aktywności fizycznej to wystarczająca liczba.

Konsekwencje zdrowego stylu życia

Mimo, iż w mediach w ostatnim czasie coraz bardziej promuje się zdrowy styl życia, to niewiele osób zdaje sobie sprawę, jakie przynosi korzyści. Jednym z autentycznych przykładów jest Joanna Przetakiewicz, która mimo przekroczenia 50. roku życia, wciąż wygląda jak nastolatka. Poza tym wśród zalet takiego stylu życia można wyróżnić:

  • lepsze samopoczucie
  • lepszą kondycję całego organizmu
  • zmniejszone ryzyko zachorowania na nowotwory, cukrzycę czy choroby serca
  • poprawę metabolizmu
  • utrzymanie zgrabnej sylwetki.
     

Czytaj także:

Komentarze