cCiasto na naleśniki  jest proste tak samo w przyrządzeniu, jak również w składnikach. Do przygotowania tradycyjnej masy potrzeba jedynie jajka, mąki oraz mleka. Trzy proste produkty, które tak naprawdę każdy ma w domu.

Samo smażenie może być wówczas najtrudniejszą czynnością, gdyż usmażenie naleśników wymaga odpowiedniej patelni czy umiejętności w przewracaniu placków. Spokojnie, praktyka czyni mistrza! Z każdym kolejnym jest coraz łatwiej.

Z czym podawać naleśniki?

Naleśniki same w sobie są dość uniwersalne, z tego też powodu można je nadziać farszem według uznania. Najpopularniejszą formą słodkiego podania jest prawdopodobnie po prostu dżem, prażone jabłko lub twarożek z cynamonem, cytryną czy skórką pomarańczy.

Niektórzy do środka dodają także krem orzechowo-czekoladowy nutella. Naleśniki można również przygotować w formie wytrawnej. Taka wersja idealnie sprawdzi się na obiad czy kolację. Jako farsz na słono można przygotować szpinak z serem feta, kurczaka z warzywami bądź meksykański sos chilli con carne, które możecie zapiec pod pierzynką z pomidorów i sera. 

Zobacz także:

Po co dodawać do naleśników wodę gazowaną?

Wszystkie pyszne nadzienia, nie będą miały znaczenia, jeśli ciasto na naleśniki nie będzie odpowiednie. Warto przy jego przygotowywaniu poświęcić chwilę uwagi. Aby przygotować pyszne, delikatne i puszyste naleśniki wystarczy do przygotowywanej masy dodać jeden składnik, czyli wodę gazowaną.

Połączenie mąki oraz wody sprawi, że naleśniki zyskają bardzo na pulchności. A gdy odstawicie wyrobione ciasto naleśnikowe z wodą gazowaną na jakiś czas, w cieście zacznie wytwarzać się gluten, który odpowiada za jego wyjątkową sprężystość i delikatność . Przygotowane ciasto można również chwilę schłodzić przed smażeniem.

Jeden składnik, a wasze naleśniki nabiorą innego charakteru! Idealnie sprawdzą się do dań na słodko i słono, choć same w sobie wyjdą na tyle pyszne, by jeść je solo.