Zdrowa dieta
Pixabay/RitaE
Gwiazdy

Gwiazda Polsatu zmaga się z nieuleczalną chorobą. Musiała całkowicie zmienić swoją dietę by poprawić wyniki badań

Anna Dereszowska dołączyła do gwiazd, które zmagają się z chorobą tarczycy Hashimoto. Zapalenie tarczycy wymaga znaczących zmian żywieniowych. Nad czym warto pracować?
Aleksandra Jaworska
listopad 09, 2020

Przewlekłe zapalenie tarczycy dotyka kobiety w każdym wieku. W każdym przypadku, zmienia również w sposób nieodwracalny nawyki żywieniowe. 

- Nie ukrywam, że przy ogromnej ilości zajęć nie byłam w stanie zapanować nad swoim menu, więc zdecydowałam się na odpowiednio dobraną dietę pudełkową. To rozwiązanie świetnie się sprawdza – tłumaczy aktorka.

Choroby tarczycy to prawdziwa zmora Polek. Większość z nich dotyczy Hashimoto - autoimmunologiczna choroba, będąca efektem zaburzenia układu odpornościowego.

 

- Choruję na Hashimoto. Staram się za pomocą diety poprawiać swoje wyniki badań i odpowiednim jedzeniem wpływać na własne samopoczucie. Wyeliminowałam gluten i laktozę – mówiła dziennikarce "Super Expressu" Dereszowska.

Na rozwój choroby największy wpływ mają czynniki środowiskowe. Można do nich zaliczyć zaburzenia flory bakteryjnej, stres, czy alergie pokarmowe. Jest duże prawdopodobieństwo jej dziedziczenia. Przy zauważeniu pierwszych objawów, również tych związanych z nagłą zmianą wagi, najlepiej wybrać się na badanie zlecone przez lekarza internistę lub endokrynologa. 

 

Źródło: Gwiazdy WP

Komentarze
Bożena Dykiel
Ja Fryta/Wikipedia Commons
Gwiazdy Bożena Dykiel zdradziła jak dba o zdrowie i urodę. Tę ziołową miksturę może zrobić każdy
Jak nasze gwiazdy dbają o swój wygląd? Bożena Dykiel uchyliła nam rąbka tajemnicy. Oto sekret jej pięknych włosów.
Hubert Rój
listopad 09, 2020

Kiedy oglądamy nasze gwiazdy na szklanym ekranie, nieraz ogarnia nas zdumienie. Co takiego robią słynne aktorki, by mimo upływu lat wciąż wyglądać tak zachwycająco? Na to pytanie po części odpowiedziała nam Bożena Dykiel. 72-letnia aktorka w wywiadzie dla miesięcznika „Kobieta i życie” opowiedziała co nieco o swoich codziennych rytuałach. Aktorka znana choćby z ról w „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy, w serialu „Alternatywy 4” Stanisława Barei czy TVN-owskiej operze mydlanej „Na Wspólnej” opowiedziała o kilku swoich trickach. Dykiel dba o swoją cerę poprzez codziennie masaże twarzy. Włosy z kolei traktuje codziennie odżywką. Ale za to nie byle jaką! Sprawdźcie same. Serialowa Maria Zięba nie kupuje drogich preparatów w aptekach i drogeriach, tylko stawia na naturę. By zadbać o zdrowe i mocne włosy, Bożena Dykiel przygotowuje sobie odżywkę z pokrzywy. Zebrane liście tej rośliny zalewa wódką, po czym odstawia na 10 dni w ciemnej butelce. Po upływie tego czasu odżywka jest gotowa do użycia. Źródło: kolezanka.com, Kobieta i Życie

Przeczytaj