Jedną z nielicznych wad ogórków małosolnych jest to, że dość szybko zmieniają się w ogórki kiszone. Jeśli chcecie podać ogórki małosolne jako przekąskę do grilla, musicie dobrze wyliczyć, kiedy zalać ogórki zalewą, aby małosolne były gotowe dokładnie w dzień imprezy grillowej. Jeśli nie zjecie ich wystarczająco szybko, ogórki małosolne zmienią się w kiszone. Dalej będą więc smaczne, ale to już nie ten sam smak i nie ta sama chrupkość, którą wielu uwielbia.

Kiedy ogórki małosolne są gotowe?

To kiedy ogórki małosolne są gotowe, zależy od tego, jaką wodą zalewacie ogórki. Prostym trikiem na przyspieszenie dojrzewania ogórków małosolnych jest zalanie ich gorącą solanką. Ogórki szybciej zmieniają się wtedy z surowych w małosolne. Można jeść je już po 2 dniach od zakiszenia.

Jeśli zalewacie ogórki małosolne zimną wodą, spróbujcie ich po ok. 4 dniach od zakiszenia. Będą wtedy smakować amatorom bardzo delikatnego, słono-kwaskowego smaku.

Im dłużej ogórki małosolne będą leżały w zalewie, tym bardziej kwaśne będą się robić. Jeśli lubicie, kiedy ich smak jest bardziej intensywny, jedzcie je po 6 dniach od zalania zimną zalewą, a po 3-4 dniach od zalania gorącą zalewą.

Zobacz także:

Jaka jest najlepsza zalewa na małosolne ogórki?

Kluczem do sukcesu ogórków małosolnych jest (oprócz właściwego czasu oczekiwania) przygotowanie smacznej zalewy. Dodajcie do niej:

Czytaj także: